Aktualitātes
31.03.2021

JRT aktieri ēkas pamatos iemūrē ar roku rakstītas vēstules

Komentē
0
Saglabā

Šodien Lāčplēša ielā 25, Jaunā Rīgas teātra ēkas pamatos, tika iemūrēta laika kapsula ar personiskiem vēstījumiem no JRT kolektīva – aktieriem tās bija ar roku rakstītas vēstules nākotnes cilvēkiem, bet JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis pamatos iemūrējis savu lugu "Baltais helikopters", pirms laika publicētos JRT uzvedības noteikumus un cigaretes "Marlboro", vēsta ieraksts teātra "Facebook" kontā.

Marta sākumā būvdarbu gaitā Lāčplēša ielā 25, veicot pagrabstāva izbūvi, tika atrasta kapsula, kas saturēja vairākas 19. gs. vēstures liecības – rakstiskus vēstījumus un laikrakstu. 31. martā ēkas pašreizējie iemītnieki, Jaunā Rīgas teātra kolektīvs, iemūrējuši ēkas pamatos savu kapsulu ar vēstījumiem nākotnei.

Kā ziņo teātris, aktieri kapsulā ievietojuši ar roku rakstītas vēstules, savukārt režisors Alvis Hermanis par savu sūtījumu pastāstījis plašāk: "To nu mēs esam noskaidrojuši. Tātad reizi 120 gados Lāčplēša ielas 25 celtā māja/teātris tiks atkal sagāzta un celta no jauna un tā līdz bezgalībai. Mūsdienās viss uzņem lielākus ātrumus. Tāpat arī vēsture. Līdz ar to 2140. gada pavasarī tā laika cilvēkiem mūsējā civilizācija liksies tikpat tāla un nesaprotama kā Milorada Paviča grāmatā "Hazāru vārdnīca" aprakstītā teiksmainā tauta. Par kuru nav saglabājies gandrīz nekas. Un tas, kas tomēr ir saglabājies - šķiet pārāk neticams un fantastisks. Līdz ar to no savas puses tai konteinerā, kurš ceļos uz nākotni, ielieku trīs laikmeta liecības. Savu lugu "Baltais helikopteris", kura stāsta par mūsu civilizācijas pašnāvības mēģinājumu. Sarakstu ar nu jau visiem zināmajiem JRT septiņiem uzvedības noteikumiem. Un cigarešu paciņu "Marlboro". Vieglās. Kaut gan pēc 120 gadiem, visticamāk, pīpētājiem draudēs nāvessods un viņi tik un tā nesapratīs, ko ar tām jādara."

Jau vēstīts, ka pašlaik Jaunā Rīgas teātra ēka piedzīvo vērienīgu pārbūvi, kas tiek veikta pēc arhitektes Zaigas Gailes projekta. Plānots, ka pārbūve tiks pabeigta līdz 2022. gada rudenim, bet šobrīd teātris mitinās bijušajā Tabakas fabrikā.

 
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!