Aktualitātes
23.12.2020

Jauniešus aicina pieteikties "Antuāna Duanela kino skolā"

Komentē
0

"Antuāna Duanela kino skola" izsludina pieteikšanos uz jaunu lekciju ciklu, kas būs veltīts dažādiem stiliem un viļņiem kino. Astoņās lekcijās jaunieši varēs iepazīties ar stilistiski interesantām kino parādībām, kas vērojamas dažādos laikos un vietās pasaulē. Nodarbības notiks katru otro ceturdienu no janvāra līdz maijam, pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

Šoreiz Viktors Freibergs par savas lekcijas tēmu izvēlējies sev mīļo absurditāti un grotesku ziemeļvalstu filmās, Daniela Zacmane stāstīs par Čehoslovākijas jauno vilni un tā saucamajām screwball komēdijām, Dārta Ceriņa par "britu jaunajiem un dusmīgajiem" režisoriem, kā arī "jauno Holivudu". Ar savdabīgām un, iespējams, mazāk zināmām kino vēstures parādībām – afrofutūrismu un Korejas jauno kino – jauniešus iepazīstinās Matīss Kaža un Adriana Roze. Lekcijas tiks papildinātas ar sarunām par filmām; pēc katras lekcijas klausītāji saņems arī teorētisko aprakstu, ieteikumus par lasāmo literatūru un filmām, kas jāredz.

Gada sākumā nodarbības tiks organizētas tiešsaistē, bet tiklīdz noteikumi to atļaus – lekcijas atkal norisināsies kinoteātra Kino Bizes telpās. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Pieteikšanās atvērta līdz 22. janvārim.

Kino Bize bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa: "Mūsuprāt, būtiski ir ne tikai skatīties kino vai censties to veidot, bet arī izzināt tā vēsturi, dažādās tendences, aktualitātes un, protams, arī sarunāties par redzēto. Jauniešu lielā ieinteresētība par dažādiem aspektiem kino vēsturē un nozīmīgiem režisoriem, jautājumi un komentāri lekcijās vislabāk apstiprinājuši to, cik šīs tēmas ir aizraujošas.”

Nodarbību grafiks:

28. janvāris pl. 17:00 - Dārta Ceriņa. Britu kino jaunais vilnis un jauno dusmas
11. februāris pl. 17:00 - Viktors Freibergs. Absurditāte un groteska ziemeļvalstu kino
25. februāris pl. 17:00 - Daniela Zacmane. Film Noir
11. marts pl. 17:00 - Adriana Roze. Korejas jaunais kino
25. marts pl. 17:00 - Daniela Zacmane. Čehoslovākijas jaunais vilnis
8. aprīlis pl. 17:00 - Matīss Kaža. Afrofutūrisms
22. aprīlis pl. 17:00 - Dārta Ceriņa. Jaunā Holivuda
6. maijs pl. 17:00 - Daniela Zacmane. Screwball komēdijas

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties, rakstot uz kino@kinobize. Abonementa cena uz visām nodarbībām ir 100,00 Eur. Vietu skaits ierobežots!

Vairāk informācijas šeit

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!