Aktualitātes
25.07.2022

Jaunie mākslinieki izstādē "Savējie" pētīs nacionālismu Latvijā

Komentē
0

No 28. jūlija līdz 13. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" būs skatāma LMA studentu veidotā izstāde "Savējie". Kā norāda rīkotāji, tā piedāvās interpretācijas par nācijas jēdzienisko saturu un izgaismos nacionālisma virzienus Latvijas kultūrtelpā šodien. 

"Izstāde pievēršas nacionālisma kā ideoloģijas un prakses izpētei, kā arī skata nācijas jēdzienu un tā nozīmes Latvijas sabiedrībā, piedāvājot dažādas, tostarp neērtas, interpretācijas par to, kas mūs vieno un šķir. Apzinoties, ka šī politiski un emocionāli pielādētā tēma nav viegla, ar ekspozīcijas palīdzību vedinām iedarbināt empātiju un spert soli pretī neziņai, izvērtējot savus priekštatus, ar mērķi radīt iejūtīgu vidi, atvērtu līdzpastāvēšanai un daudzbalsībai," raksta izstādes veidotāji.

Izstādes nosaukums "Savējie" apspēlē nacionālisma duālo dabu – selektīvi iekļaujošu un izslēdzošu. "Kas ir kritēriji, pēc kuriem mēs definējam savu un citu piederību nācijai? Kādu lomu tajos spēlē kolektīvā atmiņa un kultūras hegemonijas? Vienlaikus izstādes nosaukums atsaucas uz indivīda perspektīvu jeb skatījumu, ko nosaka personīgais pieejamās informācijas lauks – vienmēr kadrēts," norāda autori.

Grupas izstādē skatāmi trīs LMA studentu jaunradītie darbi, kā arī jau esoši darbi - foto tehnikā, glezniecībā un keramikā no 20. un 21 gs. Izstādē piedalās Annemarija Ščegoļeva, Arnis Balčus, Egija Damberga, Ieva Stalšene, izstādīti Džemmas Skulmes un Elvīras Pinnis darbi. Izstādes kuratore: Alise Hofmane, grafiskais dizains: Sabīne Vernere.

Izstādes atklāšana 28. jūlijā plkst. 18.00. Izstādes darba laiks un adrese: P.–Se. 12.00–18.00, Sv.– slēgts. Izstāde būs skatāma no 28. jūlija līdz 13. septembrim. LMA eksperimentālā mākslas telpa "Pilot" atrodas Riharda Vāgnera ielā 3, Rīga. Ieeja bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!