Aktualitātes
30.12.2020

Jaunais Rīgas teātris meklē jaunos režisorus

Komentē
0
Saglabā

Jaunais Rīgas teātris aicina jaunos režisorus no visas pasaules piedalīties projektu konkursā "JRT 2.0" un piedāvāt savas idejas teātra repertuāram nākotnē.

Teātra paziņojumā feisbukā teikts: "Tikai dažus gadus pēc pašreizējās trupas izveidošanas JRT ar izrādi "Revidents" (režisors Alvis Hermanis) piedalījās Zalcburgas festivāla "Young Directors Project", kur izcīnīja galveno balvu. Tas bija konkurss, kurā tika atlasīti jauno režisoru iestudējumi no visas pasaules. Ar šo notikumu sākās JRT un teātra mākslinieciskā vadītāja starptautiskā karjera, kurai 15 gadu garumā sekoja viesizrādes 40 pasaules valstīs un vairāk nekā 200 pilsētās, piedaloties visos pasaules lielākajos teātru festivālos. Iedvesmojoties no šī mūsu teātra vēstures piemēra, JRT izsludina projektu konkursu ar nosaukumu "JRT 2.0" ("Jauno Režisoru Teātris 2.0")."

Kā norāda teātris, 2022. gada rudenī tiek plānota JRT atgriešanās teātra vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā 25: "Pēc renovācijas mūsu rīcībā būs trīs teātra zāles (Lielā zāle un divas mazākas – ar 300 un 100 skatītāju vietām). Tas nozīmē, ka JRT iestudēs vairāk jaunu izrāžu sezonā nekā līdz šim. Arī JRT aktieru trupa skaitliski tiks papildināta ar Latvijas Kultūras akadēmijas JRT kursa studentiem. Teātrim būs vajadzīgi arī jauni režisori."

Projektu konkursā var piedalīties Latvijas un ārvalstu jaunie režisori ar savām jauniestudējumu idejām. Pieci labākie priekšlikumi tiks realizēti JRT paspārnē nākamās sezonas gaitā un, atgriežoties Lāčplēša ielas mājā, jauniestudējumi tiks izrādīti atsevišķā teātra festivālā ar nosaukumu "JRT 2.0".

Projektu konkursa nolikums, informācija par norisi, žūriju šeit. Projekta priekšlikumus sūtīt līdz 2021. gada 30. maijam JRT ārējo sakaru daļas vadītājai Elīnai Adamaitei ([email protected]).

Teātris norāda, ka cer, ka šis projekts kļūs par ikgadēju teātra tradīciju.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!