Fragments no Ata Jākobsona gleznas "Nicolas" (2018, audekls, eļļa).
 
Aktualitātes
30.11.2021

Jaunā platformā skatāmi simtiem darbu no Mākslas muzeja vērienīgā iepirkuma

Komentē
0

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atvēris jaunu tiešsaistes platformu "Mākslas kolekcija 2020", kur skatāmi vairāk nekā 300 mūsdienu mākslas darbi, kuri pērn papildināja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekciju.

Ar mērķi mazināt Covid-19 pandēmijas izraisīto seku ietekmi uz kultūras nozari, atbalstīt krīzes skartos māksliniekus un vienlaikus kvalitatīvi papildināt muzeja krājumu 2020. gada vasarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs no valsts budžeta saņēma 550 000 eiro mākslas darbu iepirkumam.

Īpaši izveidota ekspertu komisija izvērtēja pēdējo 30 gadu mākslas ainas atspoguļojumu muzeja kolekcijās un apzināja, kuras šī perioda mākslas parādības un autori LNMM kolekcijā nav pārstāvēti nemaz vai arī ir pārstāvēti ar minimālu darbu skaitu.

Programmas rezultātā muzeja krājumu papildināja vairāk nekā 300 darbi no 107 aktīvi strādājošiem māksliniekiem. Kolekcijā pārstāvētas visas paaudzes un plašs vizuālās mākslas nozaru spektrs – glezniecība, tēlniecība un objekti, fotogrāfija, video, kā arī jauktu mediju instalācijas, starpdisciplināri projekti un dizaina mākslas darbi. Mākslas darbi aptver daudzveidīgu tēmu loku un emocionālo noskaņu amplitūdu – no vispārcilvēciskām vērtībām un globālām aktualitātēm līdz personīgā pieredzē balstītiem pārdzīvojumiem, no neitrāla vērojuma līdz ironiskam vai provokatīvam vēstījumam. 

Kā uzsver LNMM, vienlaikus  parādīt visu "Mākslas kolekciju 2020" izstāžu zālē nebūtu iespējams, tāpēc radīta tiešsaistes platforma. Digitālajā katalogā sniegta informācija par katra mākslas darba tapšanas apstākļiem un ideju, kā arī pievienota tehniskā informācija un attēls. Mākslas darbu datubāze piedāvā iespēju izmantot dažādus atlases kritērijus – pēc kategorijām "Glezniecība un grafika", "Fotogrāfija", "Video, tēlniecība un objekti" vai "Video un jaukta veida instalācijas", kā arī meklēšanā atzīmēt sekojošus parametrus: autora vārds un uzvārds, mākslas darba tapšanas gads. Četri video stāsti ļauj gūt priekšstatu par ekspertu komisijas darbu – Solvitas Kreses, Viļņa Vēja, Ivetas Derkusovas un Elitas Ansones dalību.

Platformas atklāšana notiks 1. decembrī plkst. 15.00–16.00, tai varēs sekot tiešraidē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja "Facebook" lapā. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!