Aktualitātes
09.12.2021

Jaunā platformā bērni var apgūt Latvijas mākslu kopā ar mazo Mulu

Komentē
1

Bērnu izglītojošās literatūras izdevniecība "Droši un Koši" sadarbībā ar SIA "Datorzinību centrs" ir izstrādājuši digitālu mācību un metodisko līdzekli vizuālajā mākslā 1.-3. klasei "Mācies kopā ar mazo Mulu". Šajā platformā zinātkārā meitene Mula turpina iepazīstināt bērnus ar Latvijas mākslu, ko aizsāka grāmatu sērijā "Mazā Mula pēta".  

Kā stāsta izstrādātāji, digitālais mācību un metodiskais materiāls ir starpdisciplinārs un ērti izmantojams arī citu mācību priekšmetu apguvē. "Tas piedāvā sagatavotas mācību stundas atbilstoši "Skola2030" standartiem, sākot ar aizraujošām animācijām un beidzot ar izstrādātu vērtēšanas metodiku skolotājiem. Pedagogu kompetences attīstības nodaļas speciālisti šo platformu jau tagad vērtē kā vienu no veiksmīgākajiem jaunās kompetenču izglītības piemēriem, kas skolotājiem iedod ērtus un vienkārši lietojamus darba instrumentus klātienes un attālināto mācību laikā," stāsta izdevēji.

Digitālais mācību un metodiskais līdzeklis "Mācies kopā ar mazo Mulu" nodrošina mācību procesu klasē un attālinātajās stundās. Mazā Mula kļūst par atbalsta personu izziņas procesā četru mākslas žanru apguvē – klusā daba, ainava, portrets un dzīvnieki mākslas darbos. Bērnus uzrunājošais un iesaistošais tēls parādās gan interaktīvajos uzdevumos, attīstošajās spēlēs, intro animācijās, gan intervijās ar mūsdienu māksliniekiem, uzdodot viņiem jautājumus, kas ir saistoši tieši bērnu auditorijai.

Platformas satura veidotāja Marta Leimane uzsver, ka tajā ir iekļauta metodika skolotājiem un uzdevumu vērtēšana, lai pedagogiem pēc iespējas vairāk atvieglotu darbu un dotu gatavus kompetenču izglītības materiālus. "Šī brīža situācijā, kad bērniem daļēji vai pilnībā ir liegta kultūras pieejamība, šis ir brīnišķīgs materiāls, lai nodrošinātu vismaz attālinātu "tikšanos" ar tādiem mūsdienu māksliniekiem kā Ievu Iltneri, Kristianu Brekti, Ivaru Drulli un Maiju Kurševu. Vēl bez šo autoru intervijām, materiālā ir iespējams izpētīt mākslas darbu galeriju un Latvijas mākslas klasiķu biogrāfijas, kas sarakstītas bērniem saprotamā un vienkāršā valodā. Apjomīga mākslas satura pieejamība digitālajā vidē nodrošina skolām būtiskas radošās un attīstošās prakses un iespējas mācību procesā izmantot Latvijas kultūras vērtības," stāsta Leimane.

"Mācies kopā ar mazo Mulu" ir iekļauti 84 uzdevumi, 4 ievada animācijas, 4 video intervijas, metodiskie materiāli skolotājiem, vērtēšanas metodika, izdrukājamas darba lapas skolēniem, mākslas darbu galerija, materiālā iekļauto mākslinieku biogrāfijas apraksti, kā arī mākslas darbu satura apraksti. Lai iesaistītu mācīšanās procesā bērnus ar dažādām uztverēm, uzdevumi ir gan lasāmi, gan skatāmi, gan klausāmi.

Mazās Mulas tēls tika radīts 2013. gadā, apvienojoties domu biedru grupai -  izdevniecības vadītājai Kristīnei Morozovai, teksta autorei Ingai Beitiņai, mākslas vēsturniecei Baibai Grīnbergai, mākslas pedagoģei Martai Leimanei un ilustrāciju autoram Reinim Pētersonam – tika izdotas 4 grāmatas sērijā "Mazā Mula pēta": "Ainava kopā ar mazo Mulu", "Dzīvnieki mākslas darbos", "Mula un portrets"  un "Klusā daba kopā ar mazo Mulu".

Šobrīd mazā Mula dzīvo ne tikai grāmatās, bet arī uz TV ekrāniem raidījumā "Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē", kas tapa sadarbībā ar SIA "Tet" un  Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, un digitālajā mācību un metodiskajā materiālā "Mācies kopā ar mazo Mulu", ko izstrādāja SIA "Datorzinību centrs".

"Mācies kopā ar mazo Mulu" atrodas saitē mula.lv un ir pieejams izglītības iestādēm, iegādājoties licenci materiāla lietošanai.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!