Foto: Ernests Dinka
 
Aktualitātes
29.11.2017

Jau 15. reizi norisināsies jauno mākslinieku izstāde un gadatirgus "Jarmarka"

Komentē
0
Saglabā

No 20. decembra ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno mākslinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu "Jarmarka", kas jau 15. gadu notiks Latvijas Māksas akadēmijā (LMA). Ieeja izstādē bez maksas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad "Jarmarka" strādās tikai astoņas dienas, līdz ar to organizatori interesentiem aicina ieplānot apmeklējumu savlaicīgi.

"Jarmaka" ir Latvijā lielākā mākslas izstāde, ko ik gadu apmeklē aptuveni 25 000 mākslas cienītāju. Tāpat katru gadu vērienīgais mākslas notikums startē ar atšķirīgu lozungu. Šī gada sauklis ir "Gards kumoss", kas atspoguļo plašo un iekārojamo mākslas un dizaina piedāvājumu. Tajā būs atrodami LMA studentu studiju laikā tapušie darbi: gleznas, grafika, tekstils, rotas, keramika, mode u.c. Kopā tās ir vairāk nekā 10 000 unikālas mākslas un dizaina vienības, kurām studenti cenu nosaka paši. "Jarmarku" apmeklēt ir interesanti atkārtoti, jo studenti ekspozīciju pārkārto ik dienu. Katru no vienībām iespējams arī iegādāties, palīdzot studentiem nopelnīt papildus līdzekļus studiju materiāliem, kā arī daļu no ienākumiem novirzot LMA vēsturiskās jūgendstila ēkas un Ikšķiles rezidences atjaunošanas un renovēšanas darbiem.

LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš norāda: ""Jarmarka" LMA studentiem ir lieliska iespēja, lai "sarunātos" ar savu auditoriju. Abas puses šajā gadījumā ir ieguvēji – topošie mākslinieki atrod ceļu pie sava skatītāja un ir gandarīti par novērtējumu, savukārt skatītāji ir priecīgi, ka uz viņa mājām aizceļo kāds lielisks darbs, vai ir iegādāta patiešām vērtīga Ziemassvētku dāvana."

Aizvadītajos gados "Jarmarkas" ieņēmu Akadēmijai ziedotā daļa tiek izmantota kā līdzfinansējums LMA piederošo telpu restaurācijas un remonta darbiem. Šobrīd tiek veikti restaurācijas darbi Akadēmijas vestibilā, kā arī izstrādāts projekts gleznotāja Jāņa Kugas (1878–1969) mājas Ikšķilē atjaunošanai, kas nākotnē iecerēta kā starptautiska mākslas un dizaina rezidence.

Izstādes organizatori norāda, ka ir liels prieks par to, ka Jarmarka nemainīgi gadu no gada pulcē lielu apmeklētāju skaitu, gan tos, kuri meklē labākās Ziemassvētku un jaungada dāvanas, gan tos, kuri vienkārši apmeklē "Jarmarku" kā izstādi. Arī paši organizatori lielāko mākslas notikumu gaida ar nepacietību, jo gada laikā (kopš iepriekšējās "Jarmarkas"), studenti radoši darbojušies un studiju procesā radījuši daudz jaunu darbu. Turklāt interesanti ir arī uzzināt, kāds ir jaunuzņemto studentu veikums. Katru gadu darbus iesniedz aptuveni 350 mākslinieku.

Tāpat šogad aulā noteiktos laikos tiks piedāvātas arī bezmaksas ekskursijas LMA Studentu pašpārvaldes vadībā. Nelielajās ekskursijās apmeklētāji varēs iepazīties ar aktuālāko mākslā un uzzināt nedaudz vairāk par akadēmijas studentiem – esošajiem un topošajiem māksliniekiem un viņu "Jarmarkā" izliktajiem darbiem. Informāciju par pieteikšanos ekskursijām, to laikiem un citām zīmīgām "Jarmarkas" norisēm, var atrast feisbukā.

Izstāde-gadatirgus-labdarības akcija atvērta no 20. decembra līdz 30. decembrim.  Tās darba laiks ir katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00. 24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas. Ieeja bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!