Andis Kalviskis
pirms 3 gadiem
Te arī labi aprakstīta šī iekšējā pretruna starp musdienu jaunu cilvēku kulturas vertībam un Jāņiem kā masu kultūras patēriņu -nu nav Jāņi indigo, hipsteru un Z gen svētki. Dabas auglibas rituāli vairs netik. 

Katrīna Feldmane
pirms 3 gadiem
Mani principā vairs sen neuztrauc tas, ka liela daļa cilvēki nemāk svinēt svētkus vairāk par šašlika cepšanu un LR2 klausīšanos. Bet es tā arī nesapratu, kāda ir raksta jēga. Ar ko sojšlika cepšana, craft alus un kaut kāda hipsterīga mūzika ir labāka par šašliku, grauzdiņiem un LR2? Ja nemāk un negrib svinēt, tad nevajag.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Godīgi - tā arī nesapratu, ko autore patiesībā vēlējās pastāstīt.
Jāņuzālēs gulēdama izlasīju Tīrona interviju ar armēņu komponistu Tigranu Mansurjanu. Domāju un neizdomāju, vai šī intervija man ir palīdzējusi saprast Aiku Karapetjanu, viņa publisko šausmināšanos par latviešu dziesmu un deju svētku līdzību nacistu darbībām un viņa bailes no tām. Ja cilvēks nāk no senas, var teikt, pirmsmozus kultūras, vai tas viņam dod tiesības demonizēt jaunākas kultūras?
Es domāju arī par okupācijas pieminekli Pārdaugavā un blackmatters nogāztajiem pieminkļiem pasaulē un par pasaules liekulību un mums - latviešiem šai pasaulē. Nu kaut vai par 4.maiju un 9.maiju šogad Rīgā...
Ir absolūti normāli, būtu nenormāli, ja tā nebūtu, ka vieniem vārtīšanās rasā ir neizprotama ākstība - auksts, slapjš, ziedputekšņi, kukaiņi, zāles durstīšanās;otriem tā ir bezmaksas spa, bet trešiem vispār kosmoss rasas lāsē un transcendence.
Labi. Jautājums - vai satori publicēja šīs dāmas pārdomas par Jāņiem , lai uzsvērtu,lai atgādinātu, lai cementētu ideju par latviešiem kā rasistiem, homofobiem, fašistiem un vispār nespējniekiem un tagad arī muļķīgu svētku svinētājiem?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!