Publicitātes attēls
 
Aktualitātes
06.07.2021

Izziņota Valmieras vasaras teātra festivāla programma

Komentē
0

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas norisinās jau sesto gadu, šogad apmeklētājiem piedāvās sešas pirmizrādes, vairākas viesizrādes un piedzīvojumus pilsētvidē. Festivāls norisināsies Valmierā no 6. līdz 8. augustam.

Izrādes notiks dažādās vietās Valmieras pilsētā – pagalmos, stāvlaukumos, skolā un citviet. Programma tiks papildināta ar laikmetīgās mākslas darbnīcām, kā arī notikumiem festivāla centrā – koncertu, pop-up radio studiju un citām norisēm. Paralēli tam Valmiermuižā notiks Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem, kuru ietvaros viņi arī praktiski strādās pie savu izrāžu idejām.

"Festivāla priekšplānā šogad esam izvirzījuši jauno paaudzi. Mēs vēlamies izprast un sajust bērnu un jauniešu redzējumu uz pasauli, paskatīties uz to no cita skatupunkta," festivāla programmu komentē tās veidotājs Jānis Znotiņš. "Visi jaundarbi top, ieklausoties un respektējot viņu intereses, aktuālās tēmas un iesaistot arī radošajā procesā – izrāžu veidošanā."

Programmu veidos izrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm. Mazākos festivāla apmeklētājs priecēs Māras Uzuliņas iestudētā izrāde "Bumba nerunā", kas caur stāstu par astoņus gadus vecu zēnu, kurš nerunā, vēstīs par to, cik cilvēki ir dažādi. Savukārt Toma Treiņa iestudētā leģenda par laimes ēdājiem "Cilts" vēstīs par kādu puisi, kurš kopš agras bērnības meklē noslēpumainu cilti, kas pat visnelaimīgāko cilvēku spēj padarīt laimīgu. Bērniem, kas vecāki par pieciem gadiem, ir radīta arī staigājamā klausāmizrāde "Urbānais safari", kas piedāvās iespēju iztēlē novērot dažādu paaudžu cilvēkus. Tās ietvaros ģimenēm būs iespēja iziet četras dažādas paaudžu takas.

Skatītājus priecēs arī izrāde visai ģimenei "Samsona ceļojums", ko veidojusi Latvijas Kultūras akadēmijas absolvente Endīne Bērziņa. Izrāde aizskar svarīgas tēmas, kuras bieži vien paliek līdz galam neizrunātas un neizprastas – attiecības ģimenē, draudzība, zaudējuma sāpes un citas, vēsta programmas veidotāji.

Festivālā būs iespējams vērot arī horeogrāfes Lienes Gravas dejas izrādi "Pus Audzis" par pieredzēm cilvēka mūžā, kuras nav iespējams iegūt attālināti, komunicējot sociālajos tīklos: pirmā lēnā deja, pirmais skūpsts, pirmā iemīlēšanās, pirmā šķiršanās. Attiecību tēmu turpinās Paulas Pļavnieces izrāde pusaudžiem "Marija un zibens", kas vēstīs par mulsinošo pasauli, kas kļūst arvien mazāka, un mocībām, kuras pusaudžiem nemitīgi uzkrauj noslēpumainais spēks vārdā dzīve, ziņo izrādes viedotāji.

Nozīmīga vieta festivāla programmā atvēlēta arī "Studentu šķūnim" jeb darbiem, kas tapuši studiju projektu ietvaros. To starpā ir horeogrāfes Kristīnes Brīniņas un Liepājas teātra aktieru kursa studentu kopdarbs – dokumentāla izrāde "Upe". Tas ir ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību, kas veidoti pēc Liepājas iedzīvotāju patiesiem dzīves notikumiem.

Valmieras teātra festivāls norisināsies no 6. līdz 8. augustam. Tā programma vēl tiks papildināta. Sīkāku informāciju par festivāla norisi, biļešu iegādi un ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem meklējiet festivāla mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!