Foto: Andrejs Strokins.
 
Aktualitātes
30.11.2023

Izveidota izglītojoša platforma par Baltijas reģiona kino industrijas profesijām

Komentē
0

Divu gadu projekts "Baltic Film Skills", kura mērķis bija veicināt standartizāciju kino nozarē, izstrādājot un padarot pieejamus 30 filmu nozares profesiju aprakstus, ir noslēdzies, projekta grupai prezentējot  izglītojošu platformu "www.balticfilmskills.com".

Platformā ikviens, kuru interesē kino nozare un karjeras iespējas kino jomā Baltijas valstīs, var atrast detalizētu informāciju par nozares profesijām. Projektā sadarbojās pārstāvji no Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju un mākslas skolas (BFM), Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālās filmu skolas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Igaunijas Kinematogrāfistu asociācijas un "Lithuanian Shorts".

"Baltic Film Skills" nav tikai informatīvs rīks, bet arī resurss filmu profesiju standartizēšanai, cerot, ka mūsu kopīgā darba un pieredzes rezultātā Baltijas kino industrija kļūs vienotāka un varēs darboties efektīvāk," skaidro Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skolas pārstāve Birgita Rozenberga (Birgit Rozenberg). "Mūsu mērķis ir filmu producentiem radīt vienotu izpratni par katras profesijas atbildībām filmēšanas laukumā, tādejādi atvieglojot darbu Baltijas kino profesionāļiem."

"Standartizējot katras profesijas atbildības un darba aprakstus, mēs ne tikai uzlabojam pārrobežu sadarbību starp Latviju, Igauniju un Lietuvu, bet arī radām precedentu tāda veida starptautiskai sadarbībai kino jomā," komentē Daiga Livčāne, producente un docente LKA Nacionālajā Filmu skolā.  "Stāsts ir par to, ka mēs veidojam vienotu izpratni par dažādu profesiju atbildībām un gribam, lai filmu profesionāļi sāk sarunāties vienā valodā. Tas nepieciešams turpmākai un veiksmīgai industrijas attīstībai gan reģionā, gan globāli." 

"Ar "Baltic Film Skills" mēs vēlamies palīdzēt nozares jaunpienācējiem uzveikt mītus par darbu filmēšanas laukumā un dot viņiem skaidru priekšstatu par to, cik dažādas profesijas ir iesaistītas filmas tapšanā un kā viss sarežģītais mehānisms kopā darbojas. Skaidra izpratne par to, kas sagaida, ir ļoti svarīga ikvienam, kurš sapņo par ienākšanu kino nozarē," Vītauts Dambrausks (Vytautas Dambrauskas), Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Filmu un TV departamenta vadītājs. "Detalizētie apraksti un citi resursi, kas pieejami mājaslapā, ne vien izglītos, bet, cerams, arī iedvesmos jaunpienācējus nozarē, objektīvi informējot par iespējām un dažādajiem karjeras ceļiem, ko iespējams izvēlēties filmu ražošanā."

Projekta mājaslapa "www.balticfilmskills.com" piedāvā detalizētu informāciju un video stāstus. Saturs ir pieejams angļu, latviešu, igauņu un lietuviešu valodā. 

Projektu "Baltic Film Skills" līdzfinansē Eiropas Savienība Erasmus+ sadarbības partnerības programmas ietvaros un tā virsmērķis bijis arī sadarbības stiprināšana starp kino nozares profesionāļiem un augstākās izglītības institūcijām.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!