Aktualitātes
31.07.2020

Izstādi "Savvaļa" papildina jauni darbi un latviešu autoru tekstu burtnīca

Komentē
0
Saglabā

Mākslinieku kolektīva veidoto izstādi "Savvaļa", kas skatāma mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem, no 1. augusta papildinās jauni mākslas darbi, kā arī sadarbībā ar interneta žurnāla "Satori" veidota "Savvaļas burtnīca" ar latviešu literātu tekstiem.

Izstāde "Savvaļa" jau aplūkojama no 10. jūlija ar Andra Eglīša, Raita Hroloviča, Kates Krolles un Reiņa Bērziņa, Austra Mailīša, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Novika, Kaspara Podnieka, Lienes Rumpes, Kristīnes Upītes un Lindas Vidgorčikas dalību. Ar 1. augustu tai pievienojas jauni mākslas darbi, ko veidojuši Tēmu Korpela (Teemu Korpela, Somija), Elza Sīle un Laimdota Malle, kā arī Andris Eglītis. Savukārt interneta portāls "Satori" kopā ar literātiem izveidojis "Savvaļas burtnīcu" ar latviešu autoru tekstiem, kas tapuši izstādes apmeklējuma iespaidā. Atklāšanā tos lasīs Pēteris Draguns, Lauris Veips, Marija Luīze Meļķe un Henriks Eliass Zēgners, un burtnīca turpmāk būs pieejama lasīšanai īpaši iekārtotās dabas lasītavās.

Sestdien, 1. augustā, apmeklētāji var ierasties jau no plkst. 12.00, kad aplūkošanai būs pieejami jaunie mākslas darbi, bet Iveta Pole un Katrīna Neiburga piedāvās individuālus "Laikmetīgos pseidorituālus". Plkst. 19.00 notiks "Savvaļas burtnīcas" dzejas lasījumi, bet pusnaktī skaņas mākslinieks Maksims Šenteļevs spēlēs diskotēku.

Mākslinieku darbi izvietoti divu sarežģītības līmeņu maršrutā, kas apmeklētājiem sagādās mākslas un dabas sastapšanas prieku. Katrs var izvēlēties, kā "Savvaļu" piedzīvot – kā izpļautu celiņu vai ne vienmēr sausām kājām brienamu klejojumu ar aptuvenām norādēm. Tāpēc "Savvaļā" jādodas ar gumijas zābakiem. Cilvēki var ierasties arī ar teltīm un uzkavēties ilgāk. Izstādei nav darba laika un pieskatītāju – apmeklētājiem tā pieejama jebkurā laikā līdz gada beigām.

Izstādes aktualitātēm visērtāk sekot līdzi feisbukā un mājaslapā.

"Plašā dabas teritorija ar pļavām, purvu, mežu un ieaugušām mājokļu drupām vairāku gadu garumā bijusi Andra Eglīša savvaļas darbnīca, vienatnes radošo klejojumu un dabas materiālu ieguves vieta – piemēram, tieši šeit radīti ar Purvīša balvu novērtētie "Zemes darbi", iegūtas dabisko izejmateriālu gleznošanas krāsas no smiltīm, māla, dubļiem, purvā gulējuši bebru apstrādātie baļķi, no kuriem tēstas skulptūras. Ideja par "Savvaļas" iekārtošanu plašākam cilvēku lokam dzimusi jau sen, taču tieši pandēmijas laiks bija impulss to izdarīt, lai turpinātu samazināt pilsētas dzīves ātrumu un pieredzētu vietējo ceļojumu prieku," raksta izstādes veidotāji.

Ieeja izstādē ir bez maksas. Lokācijas koordinātas 57°12'43.4"N 25°58'05.7"E, maršuts no Rīgas atrodams šeit. Izstādes rīkotāji atgādina, ka "Savvaļa" ir kopīga pieredze, tāpēc aicina apmeklētājus sakopt aiz sevis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!