Publicitātes attēls,
 
Aktualitātes
23.11.2023

Izsludināta festivāla "Prozas lasījumi 2023" programma

Komentē
0

Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros decembra sākumā norisināsies starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi 2023" pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Šogad festivāla virstēma ir "Profesija – rakstnieks", aktualizējot rakstnieku nozīmi un lomu, pievēršoties gan radošajiem procesiem, gan iepazīstot nodarbes praktiskās šķautnes. Tēmu iezīmē Osvalds Zebris esejā "Cilvēks upē". 

Jau tradicionāli decembris Latvijas kultūras dzīvē saistās ar "Prozas lasījumiem", kas no neliela Andreja Upīša dzimšanas dienai veltīta lasījumu vakara pārtapis literatūras festivālā, kas nedēļas garumā piedāvā apmeklēt pasākumus, kuros ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki. Šogad festivālā piedalīsies vairāk nekā 60 autori 18 dažādos pasākumos, viesosies arī  igauņu rakstniece Kairi Looka. 

Iesildošais festivāla pasākums ir tapis sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju un aicina ikvienu interesentu 28. novembrī visas dienas garumā doties uz "Tintnīcu", kur būs iespēja vērot rakstnieka darba dienu. Kafijas pauzēs, kuras plānotas reizi stundā, varēs rakstniekiem uzdot jautājumus un aprunāties.

Jau tradicionāli festivālu iesildīs arī pasākums Ogres Centrālajā bibliotēkā šoreiz ar Janas Egles, Ingas Gailes, Jāņa Joņeva un Agneses Rutkēvičas dalību, savukārt 3. decembrī bārā "1983" gaidāms oficiālais festivāla atklāšanas pasākums ar Andras Manfeldes, Ievas Melgalves, Jāņa Rokpeļņa, Daces Rukšānes, Anneles Slišānes, Osvalda Zebra un Kristīnes Želves lasījumiem. Pasākumu vadīs Andris Zeibots, muzicēs Gustavs Gailītis un Egils Leimanis. 

4. decembra vakarā interesenti aicināti veldzēties ar dzērieniem un stāstiem par rakstnieka profesiju Gunta Bereļa, Aivara Eipura, Ilzes Jansones, Kristīnes Ulbergas un Andra Zeibota izpildījumā bārā "Sidrērija". Pasākumu vadīs Arno Jundze. Bet 5. decembrī Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā būs klausāma diskusija par rakstnieka profesiju, kurā šo jautājumu pārrunās Ilze Jansone, Haralds Matulis, Osvalds Zebris un Ilmārs Šlāpins.

Sadarbībā ar Latgales prozas lasījumiem 4. decembrī "Valodu mājā" Rīgā norisināsies divi pasākumi – Valentīna Lukaševiča lekcija par latgaliešu literatūras vēsturi, kurai sekos diskusija par rakstīšanu un tulkojumiem latgaliešu valodā. Savukārt 7. decembra vakarā Rēzeknē "IGGI bārs & karbonādes" notiks Latgales prozas lasījumu noslēguma pasākums. 

6. decembrī "Aleponijā" stāstus lasīs konkursa  "Profesija – rakstnieks" laureāti – Krista Alksne, Džena Andersone, Ieva Bite, Lilita Ezermala, Mārtiņš Pommers un Zoja Pujene. Pasākumu vadīs Laura Vinogradova. 

7. decembrī kultūras namā "Atmoda" notiks laikmetīgās prozas lasījumi "AIZLIEKTS", kuri tiek organizēti sadarbībā ar PEN Latvija; stāstus lasīs Elīna Kokareviča, Elizabete Lukšo-Ražinska, Katrīna Rudzīte, Ivars Šteinbergs un Lolita Tomsone. Pasākumu vadīs Inga Gaile. 8. decembra vakarā "Valodu mājā" notiks tikšanās ar Baltijas Asamblejas balvas laureātu sērijas "Jaunā klasika" tulkotājām Rūtu Karmu, Daci Meieri un Maimu Grīnbergu.

9. decembrī tiks piedāvāta plaša programma dažādām auditorijām – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies lasījumi bērniem ar prozaiķu Arno Jundzes, Luīzes Pastores, Dainas Tabūnas un Agneses Vanagas dalību, savukārt "Valodu mājā" būs tikšanās ar igauņu rakstnieci Kairi Looku, kurā būs iespēja gan aprunāties ar autori, gan dzirdēt viņas darbus Guntara Godiņa tulkojumā. 

Jau tradicionāli notiks arī jauno autoru lasījumi – "Aicinājuma" literātu pasākums bārā/grāmatnīcā "Bolderāja". Savukārt "Literārās akadēmijas" studentu aktuālākie darbi būs klausāmi kinoteātrī "Bize". Paralēli Jūrmalā mākslas stacijā "Dubulti", kur šobrīd apskatāma ukraiņu laikmetīgās mākslas izstāde "Spriedze, pretošanās, mīlestība", – vārdisku izstādes versiju prozā iedzīvinās Inga Žolude ar jaunajiem autoriem. 

Noslēdzošajā pasākuma dienā – 10. decembrī no rīta norisināsies tradicionālie prozas brokastu lasījumi "Andalūzijas sunī", pasākumu vadīs Ivars Šteinbergs, stāstus prezentēs Jana Egle, Svens Kuzmins, Ilmārs Šlāpins, Rvīns Varde, Laura Vinogradova, muzikālo baudījumu nodrošinās Dzintars Briedis. Vakarā bārā "M/Darbnīcā" notiks noslēguma pasākums, kurā stāstus lasīs Inga Ābele, Nora Ikstena, Gundega Repše, Egīls Venters, kā arī tiks apbalvoti lasījumu uzvarētāji. Pasākumu vadīs Ingmāra Balode, par muzikāliem svētkiem rūpēsies Reinis Jaunais. 

Jau tradicionāli festivālam ir sadarbība arī ar Kurzemes un Latgales prozas lasījumiem, kuru uzvarētāji piedalīsies ar stāstiem noslēguma dienas pasākumos. Šogad pirmo reizi lasījumiem pievienosies arī Tukuma prozas fermentācijas laureāts. 

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties pielikumā pievienotajā dokumentā, kā arī festivāla mājaslapā. Festivāla aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos feisbukā un tviterī  

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!