Daigas Grantiņas ekspozīcija "Saules suns" 58. Venēcijas biennālē
 
Aktualitātes
22.12.2020

Izsludina konkursu Latvijas dalībai 59. Venēcijas mākslas biennālē

Komentē
0

Kultūras ministrija (KM) izsludina konkursu Latvijas ekspozīcijas veidošanai pasaules prestižākajā mākslas izstādē – 59. Venēcijas mākslas biennālē, kas norisināsies no 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim. Konkursa pretendenti aicināti piedāvāt ekspozīcijas mākslinieciskās idejas koncepciju un tās dizaina risinājumu.

Ar iepirkuma nolikumu var iepazīties KM tīmekļvietnē. Konkursa pretendenti piedāvājumus aicināti iesniegt KM līdz 2021. gada 5. februāra plkst. 15:00. Konkursa pretendents var būt jebkura fiziska vai juridiska persona vai šādu personu apvienība, kura ir iesniegusi visus dokumentus iepirkuma konkursa nolikumā noteiktajā kārtībā, izpilda nolikumā izvirzītās prasības un spēj nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu.

Venēcijas mākslas biennāle tradicionāli norisinās reizi divos gados un ir uzskatāma par vienu no ievērojamākajiem notikumiem starptautiskajā profesionālās mākslas telpā, kurā regulāri piedalās ap 90 valstīm. Latvijas mākslinieku dalība Venēcijas biennālē veicina Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanu Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstību, kā arī valsts tēla atpazīstamības veidošanu pasaulē. Latvijas paviljons tāpat kā līdzšinējos gadus atradīsies Venēcijas Arsenālā.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce; komisijas locekļi: Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece un kuratore Alise Tīfentāle, mākslas zinātniece un kuratore Maija Rudovska, kā arī mākslas kolekcionārs, mākslas centra "Zuzeum" dibinātājs Jānis Zuzāns.

Latvijas dalību 59. Venēcijas mākslas biennālē finansē Latvijas valsts KM personā un kopš 2018. gada atbalsta mākslas kolekcionārs, mākslas centra "Zuzeum" dibinātājs Jānis Zuzāns.

2019. gadā notikusī 58. Venēcijas biennāle pulcēja vairāk nekā 600 000 mākslas interesentu no visas pasaules. Latviju tajā pārstāvēja māksliniece Daiga Grantiņa ar instalāciju "Saules Suns" un paviljona ekspozīcijas veidošanu nodrošināja „Kim? Laikmetīgās mākslas centrs" un „Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs". Ekspozīcijas kuratori bija Inga Lāce un Valentinas Klimašauskas (LT).

Latvija Venēcijas mākslas biennālē piedalās kopš 1999. gada.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!