Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
06.11.2023

Izrādē "Zudušo skatu darbnīca" izdzīvo ilgas pēc "īstās dzīves"

Komentē
0

"Dirty Deal Teatro" 16. novembrī plkst. 19.00 gaidāma jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa iestudējuma "Zudušo skatu darbnīca" pirmizrāde.

"Vai tev ir kāda atmiņa, kurā tu vēlētos atgriezties? Vai tu pārvāktos uz šo atmiņu, ja tev būtu tāda iespēja?" jautā izrādes radošā komanda, kas par šādu iespēju prasa tikai tavu laicīgo dzīvi. 

Kādā pagrabā, noslēpumainā darbnīcā, ierodas pieci svešinieki, kas gatavi mainīt savu dzīvi. Viņi ir atnākuši pie mākslinieka šamaņa, kas spēj cilvēkus dematerializēt videoklipā. Šī darbnīca atrodas drūmā pasaulē, kurā nav iespējams nošķirt īsto no neīstā, virspusējo no padziļinātā. Tajā valda ilgas pēc pilnības. Tajā cilvēki skatās, nevis redz, klausās, nevis dzird un domā, nevis saprot. Īstā dzīve norisinās tur – ekrānos. Šajā pasaulē, kurā saplūst robežas starp īsto un fiktīvo, ierodas pieci cilvēki, kas vairs nevēlas dzīvot savu dzīvi.

Izrādes režisors Mārtiņš Gūtmanis par "Zudušo skatu darbnīcu" stāsta: "Mums rokas attālumā ir pieejams viss, ko cilvēce radījusi, viss, kas nepieciešams, lai pilnveidotos. Tomēr visbiežāk tas rezultējas vien ciniskā pašapziņā un spiedienā, ka "varētu būt labāk’’. Šīs pasaules lēnā uzvara nošķir cilvēkus vienu no otra, katru ieslēdzot sava mazajā burbulī. Tas rada milzīgas alkas pēc kaut ka īsta, pēc tā, kas salauztu ikdienas slogu. Mēs fotografējam ar filmiņu kamerām un izmantojam "BeReal", mēs gribam būt galvenie varoņi, nevis NPC (non-player character). Šo ideju nesenā parādīšanās ir simptoms alkām pēc citas kārtības. Tie ir centieni pārliecināt sevi un citus, ka dzīvojam dzīvi "pa īstam’’.

Šī skatuves pasaule ir dokumentālā un fiktīvā sakausējums. Viss, kas notiek, ir rezultāts attēliem un priekšstatiem, kas iesūkušies un dzīvo radošās komandas prātos. Tie ietekmē pieņemtos lēmumus, skatuviskās darbības, kā arī visu izrādē pateikto un nepateikto."

"Zudušo skatu darbnīcas" dramaturģija ir režisora Mārtiņa Gūtmaņa, jaunā dramaturga Jāņa Golubova un izrādes radošās komandas kopdarbs. Izrādes māksliniece ir Katrīna Ieva (Kit Kat), mūziku komponējis Reinis Rabenau, gaismu mākslinieks ir Niks Cipruss, savukārt izrādē piedalās Kitija Geidāne, Simona Alise, Elizabete Milta, Roberts Dauburs, Ričards Murāns un Mārtiņš Gūtmanis.

Biļetes uz "Zudušo skatu darbnīcu" iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!