Foto: Ģirts Raģelis, Satori.lv
 
Aktualitātes
23.01.2018

Iznāk "Satori" grāmatžurnāls Nr.2, kurā lasāma jaunākā Latvijas proza un dzeja

Komentē
0
Saglabā

Biedrība "Ascendum" izdevusi literatūras almanahu – "Satori" grāmatžurnālu Nr.2, kas zem tēmas "Receptes" apkopo pēdējā gada svaigāko Latvijas prozu un dzeju. Tajā publicējušies tādi autori kā Kārlis Vērdiņš, Inga Žolude, Dace Vīgante u.c.

2016. gada nogalē "Satori" laida klajā grāmatžurnāla pirmo numuru, kura tēma bija plūdi. Pēc nedaudz vairāk kā gada pie lasītājiem nonācis "Satori grāmatžurnāls" Nr.2, kas apkopo jaunāko un svaigāko Latvijas dzeju un prozu. Šoreiz grāmatžurnāla tēma jeb atslēgas vārds ir "Recepte", ar to domājot receptes šī vārda plašākajā nozīme – ēdienu vai zāļu receptes, panākumu receptes un dzīves receptes, valsts nākotnes receptes un receptes kā mākslas darba radīšanas tehnoloģiju pierakstu.

"Satori" grāmatžurnālā Nr.2 publicējies Kārlis Vērdiņš, Inga Žolude, Ilmārs Šlāpins, Henriks Eliass Zēgners, Dace Vīgante, Edvards Kuks, Raimonds Ķirķis, Haralds Matulis, Elvīra Bloma, Aivars Madris, Elizabete Lukšo-Ražinska, Lauris Veips, Kirils Ēcis, Alise Redviņa, Artis Dobrovoļskis, Ramona Indriksone. Lielākā daļa darbu tapuši ikgadējā "Satori" autoru vasaras nometnē, kas pagājušajā gadā norisinājās Aizputē, mākslinieku rezidenču centrā "Serde".

To izdod biedrība "Ascendum", bet izdošanai sagatavo interneta žurnāla "Satori" redakcija. Izdevuma dizainu veidojis Gatis Vectirāns, bet drukāja "Dardedze hologrāfija". Izdevums tapis ar Valtsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Jaunākā "Satori" grāmatžurnāla atvēršana notiks ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 19:00 bārā-kafejnīcā "Terapija" (Rīgā, Bruņinieku ielā 69). Atvēršanas pasākumā ar lasījumiem piedalīsies prozaiķe Dace Vīgante, dzejnieki Lauris Veips, Aivars Madris, Raimonds Ķirķis, kā arī jaunā dzejniece Marija Luīze Meļķe. Vairāk informācijas meklējiet "Facebook".

Jau šonedēļ "Satori" grāmatžurnāls nopērkams "Jāņa Rozes grāmatnīcā", grāmatu namā "Valters un Rapa", kā arī konceptveikalos "Nice Place Telpa", "Riija" un "Mr. Page". Tāpat izdevumu iespējams iegādāties, rakstot "Satori" redakcijai vēstuli uz satori@satori.lv

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!