Guntis Laurins
pirms 5 gadiem
Lieku visas cerības uz to, ka Progresīvie ar laiku varētu aizpildīt eiropeiski kreiso politikas vakuumu.

Parēsija Ainis
pirms 5 gadiem
Palaidiet drusku pa kreisi: palasieties Kamī Mēri.
Aktuāli!

Edge
pirms 5 gadiem
Tiesībsargam darba atlikumu likām, nav ko piesieties. A'ber Latvijas "polit-mafijas" sāks aktīvi darboties tanī brīdī, par kuru jau viens bārdains 19.gs. filosofs rakstīja:
".....piesoliet 1 000 % peļņu, tad....".
Kam tās "vietas" sajukušas - tiem labāk līst ārā no skapjiem un pašiem organizēties kādā "polit-mafijā". Cik tur saskaņā ar likumu līdzīgi domājošos vajag - 200 ?

Edge
pirms 5 gadiem
Domāju, ka tā saucamā garantētā ienākuma ( https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_income ) ideja ir tik naiva vai zemē metama, kā autors to mālē. Šī pieeja ir vienkārša -....
=================================================================================
Viss ģeniālais ir vienkāršs, taču ne viss vienkāršais ir ģeniāls. Būtu forši, ja šito ideju kādā valstī īstenotu - piemēram Ukrainā, kur daudz miljonāru (miljardieru), kas tagad sākuši savā starpā plēsties. Boļševiki reiz "kara komunismu" spēja organizēt - un pareģoto 3 mēnešu vietā 70 gadus noturējās.

Edge
pirms 5 gadiem
" Sajūtu līmenī prognoze – kā politiska organizācija mūsdienīgi kreisie Latvijā patiešām pārskatāmā nākotnē nestrukturēsies....."
=================================================================================
Ne kreisajiem, ne centristiem, ne labējiem pārskatāmā nākotnē nav pamata strukturēties politiskā organizācijā, tikai un vienīgi kādā "polit-mafijas" tipa organizācijā. Neko citu jau apstākļos, ko sociologs Zigmunts Baumans nodēvējis par "plūstošajām" jeb "šķidrajām sabiedrībām", nevar nodibināt.
Droši apgalvoju - Zandera kungam ir visai "miglaina" apjēga par "partiju", un vājas zināšanas vēsturē. Vajag pamatzināšanu apgūšanai vismaz pamatskolā domāto Latvijas vēsturi palasīt (G.Kurlovičs, A.Tomašūns):
"Sākumā strādniekiem nebija savas organizācijas, kas aizstāvētu viņu intereses.(..) Par tādu vienotu cīņas organizāciju Latvijā kļuva strādnieku partija - Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP). Šī strādnieku partija veidojās pakāpeniski, apvienojoties sociāldemokrātu pulciņiem Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā u.c. LSDSP tika nodibināta 1904.g. [un jau sešus mēnešus pēc nodibināšanās jaunā partija stājās latviešu tautas priekšgalā lielajā Piektā gada revolūcijā.] .

dzimmijs13
pirms 5 gadiem
Paldies par rakstu. Ok, bet Butāna ar savu vispārējās laimes koncepciju, nacionālā kopprodukta vietā, tad arī skaitās kreisa? Vai arī kā mazie meža... tas ir, kalnu dīvainīši, kuru pieredzi pieklājīgā sabiedrībā nav pieņemts analizēt?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!