Mazāk indes, vairāk mīlestības. Ziedo Satori un vairo izpratni vienam par otru!

Kolektīvs "new visions".
 
Aktualitātes
07.05.2021

ISSP piedāvās mentoringa programmu māksliniekiem un aktīvistiem

Komentē
0
Saglabā

No šī gada jūnija līdz septembrim tiks īstenota iedvesmas un mentoringa programma "Māksla un aktīvisms taisnīgākai pasaulei". Tā sāksies ar divu dienu meistardarbnīcu Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs un līdz rudenim turpināsies ar praktiskā darba un konsultāciju posmu. Programmu organizē biedrība ISSP, un to vadīs kolektīvs "new visions". Dažādu jomu mākslinieki, radošo nozaru pārstāvji, kā arī esošie un topošie aktīvisti aicināti pieteikties dalībai līdz 23. maijam.

Iedvesmas un mentoringa programmas "Māksla un aktīvisms taisnīgākai pasaulei" dalībniekiem pusgada garumā būs iespēja padziļināti izpētīt mākslas un aktīvisma attiecības, mākslas lomu sociālā un ekoloģiskā taisnīguma veicināšanā, kā arī rīkus un stratēģijas radošu risinājumu īstenošanai, veidojot akcijas, kas vērstas uz netaisnību novēršanu.

Programmu plānots uzsākt ar divu dienu meistardarbnīcu Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs 18. un 19. jūnijā. Mentoru vadībā dalībnieki pētīs mākslas un aktīvisma saskares punktus, iesaistīsies diskusijās, uzzinās vairāk par iespējamajām praksēm, kā radošums var veicināt vēlamās pārmaiņas, un izstrādās konkrētas stratēģijas.

Programmas otrajā posmā, ko veidos tikšanās ar mentoriem Rīgā, praktiskais darbs un konsultācijas, dalībnieki individuāli vai sadarbībā ar citiem grupas biedriem īstenos savas radošā aktīvisma iniciatīvas.

Pieteikties dalībai aicināti vismaz 18 gadu vecumu sasnieguši mākslinieki, aktīvisti un radošas personības, kā arī tie, kam ir pieredze aktīvisma akcijās vai interese iesaistīties kādā sabiebrībā aktuāla jautājuma risināšanā.

Programmas pamatvaloda – angļu, ar iespēju iegūt palīdzību un atbalstu arī latviešu un krievu valodā. Programmā tiks uzņemti ne vairāk kā 20 cilvēki, un dalība tajā ir bez maksas. Pieteikšanās atvērta līdz 23. maijam.

Iedvesmas un mentoringa programmu "Māksla un aktīvisms taisnīgākai pasaulei" vadīs kolektīvs "new visions", kas izveidots, ilgstoši sadarbojoties Lienei Jurgelānei un Agņeškai Bulačikai (Agnieszka Bułacik). Programmas vadītājas uzkrājušas lielu pieredzi mākslas, kultūras un izglītības nozarēs, gan veidojot un attīstot dažādas mācību programmas, gan kā mākslinieces un kuratores iesaistoties radošajā darbā virknē kultūras un sabiedrisku iniciatīvu. "new visions" darbības pamatā ir pieci principi: apzināšanās, ka viss ir savstarpēji saistīts, holistiska pieeja, solidaritāte, iztēle un mīlestība kā pārmaiņas nesoša rīcība. Mācību procesā tas nozīmē darbnīcas, kas aicina dalībniekus līdzdarboties ar prātu, ķermeni un emocijām, izmanto rotaļīgumu un radošumu kā būtiskus instrumentus, un piedāvā uz darbību vērstus rīkus un stratēģijas pārmaiņu veicināšanai.

Mentoringa programma ir daļa no projekta "Māksla un aktīvisms iesācējiem", kas tapis ar mērķi veicināt izpratni par mākslas un aktīvisma mijiedarbību un popularizēt mākslas lomu sabiedrībai svarīgu sociālu, ekonomisku un politisku jautājumu atspoguļošanā un diskusijas veidošanā.

Programmas norise būs atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī, tāpēc organizatori, biedrība ISSP, aicina sekot līdzi jaunumiem tās mājaslapā, Facebook un Instagram.

Biedrība ISSP jau 14 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!