Aktualitātes
14.04.2021

Intars Rešetins Radioteātrī iestudējis Janas Egles stāstus

Komentē
0
Saglabā

No 20. līdz 24. aprīlim Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – rakstnieces Janas Egles stāstu krājuma "Svešie jeb miļeņkij ti moj" iestudējumu, ko režisējis Intars Rešetins. Tas skanēs ik vakaru plkst. 22.05 – 23.00 un būs pieejams arī mājaslapā latvijasradio.lv.

Iestudējuma dramatizējuma autori ir Dzintars Tilaks un Intars Rešetins, kuram šī ir debija Radioteātrī, lomās - Indra Briķe, Vita Vārpiņa, Artis Robežnieks, Veronika Plotņikova, Intars Rešetins un Grēta Rešetina. Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko.

"Svešie jeb miļeņkij ti moj" veido emocionāli spraigi astoņi stāsti, kas nosaukti galveno varoņu vārdos – Margarita, Haralds, Aļevtina, Sandris, Teofils, Adrians, Veronika un Kerija. To secība uzvedumā ir smalki savīta un intriģējoša. Lai arī sākotnēji var šķist, ka šie ir savstarpēji nesaistītu cilvēku dzīvesstāsti, tomēr klausītājs ātri vien var saprast, ka tie ir savienoti, tikai vēl nav nojaušams, kā un caur ko.

"Cilvēkam visvairāk nepieciešama tuvība, otrs cilvēks – māte, bērns, mīļotais, draugs. Īstas, dzīvas un jutīgas saites, kas cieši tur vienu pie otra un dod spēku otru atbalstīt," teica rakstniece Jana Egle. "Šie stāsti ir par satrūkušajām saitēm, par svešajiem, kuri īstenībā ir tuvi, un viņu likteņiem. Kādam ir jāsaņem drosme spert pirmo soli pāri laikiem, pāridarījumiem un vainas apziņai."

Iestudējuma režisors Intars Rešetins teica: "Rakstniece Jana Egle brīnišķīgi un saprotamā valodā emocionālu stāstu sēriju savij vienā veselumā. Nav noslēpums, ka viens no maniem favorītiem pasaules dramaturģijā ir Florians Zellers, un, jāatzīst, ka Jana Egle šo darbu ir sarakstījusi līdzīgā formulā, rēbusā vai puzlē, saliekot astoņus stāstus vienā ciklā, kurā iegūstam gan realitātes, gan flashback jeb retrospekcijas iespēju. Tie aizved mūs pie cilvēku likteņiem, jūtu dabas, sāpīgām un emocionālām, un arī priecīgām, laimes pilnām atmiņām. Aktieriem šis ir dzīvs materiāls, brīnišķīga iespēja "peldēties"."

Stāstu krājums "Svešie jeb miļeņkij ti moj" apbalvots ar Liepājas kultūras balvu,  ticis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai un sabiedrisko mediju balvai "Kilograms kultūras". Jana Egle ir vairākkārtēja Prozas lasījumu laureāte, prozā debitējusi ar stāstu krājumu "Gaismā", kas saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu. "Svešie jeb miļeņkij ti moj" ir rakstnieces otrais stāstu krājums.

Intars Rešetins ar iestudējumu "Svešie jeb miļeņkij ti moj" debitē Latvijas Radio kā audioteātra režisors. Līdz šim guvis pieredzi vairākos Radioteātra iestudējumos kā aktieris.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!