Aktualitātes
15.05.2019

"Instrumenti" izdod jaunu albumu un kopā ar "Prāta vētru" ierakstītu singlu

Komentē
0
Saglabā

15. maijā klajā laists grupas "Instrumenti" piektais studijas albums "Cilvēks", kā arī albuma trešais singls "Te saule aust", kas tapis kopā ar grupu "Prāta vētra".

Albums "Cilvēks", kas veikalu plauktos būs 16. maijā, taču digitālajās platformās pieejams jau tagad, ir turpinājums "Instrumentu" pirms pusotra gada iesāktajam ceļam. Stāsta Jānis Šipkēvics: "Divi albumi, divas zemeslodes puses, cilvēka un vides mijiedarbība. "Atkalu" un "Cilvēku" jau sākotnēji redzējām kā vienu stāstu, kurā indivīds (ar visām savām spējām, bērnišķīgu prieku, kaislībām, drosmi, bailēm) sastopas ar vidi – sabiedrību, klimatu, reālajiem apstākļiem, kuros liels izaicinājums pa ceļam saglabāt savu pirmkodolu, identitāti. Ja "Atkala" ir kā izšķilšanās, tad "Cilvēkā" mēs jau dzirdam to būtni, kas ir gatava atvērties, lūkoties acīs un saplūst kopā ar dabu un tautu. No sirds gaidu koncertus šajā vasarā, kad piedzīvosim abu albumu īsto pirmatskaņojumu – dziesmu iemiesošanu mūsos un "Instrumentu" klausītājā."

Vasaras nogalē "Instrumenti" aicina ikvienu uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu, kas norisināsies 31. augustā Rīgā, Daugavas stadionā.

Jaunajā albumā "Cilvēks" iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām trīs tapušas ciešā sadarbībā ar citiem mūziķiem – grupu "Prāta vētra", Intaru Busuli, kā arī ansi, kura līdzāsbūšana grupai "Instrumenti" bija pamanāma jau pagājušā gada vasaras koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Par sadarbībām albumā komentē Reinis Sējāns: "Kā visiem zināms, "Cilvēks" nav vientuļa sala. Šajā reizē mēs apzināti ļāvāmies jaunam un ļoti brīvam procesam dziesmu tapšanā. Aicinājām ciemos savus domubiedrus, kuru daiļradi ļoti cienām, kuru mūzika ir iedvesmojusi mūs. Un rezultāts bija tiešām pārsteidzošs – savstarpējs radītprieks saskaitāmos pārvērta krāšņā reizinājumā! Ar nepacietību alkstu piedzīvot šīs enerģijas eksploziju koncertizpildījumā."

"Prāta vētras" mūziķis Renārs Kaupers ir ļoti priecīgs par sadarbību ar "Instrumentu" mūziķiem: "Vienmēr ar apbrīnu esmu skatījies uz Reini, Šipīti un Gati kā drosmīgiem, pasaulīgiem un ļoti talantīgiem flagmaņiem mūsdienu latviešu popmūzikā. Cepures nost mūsu draugu priekšā par kolosālu dzejoļa izvēli un tā padarīšanu muzikālu. Spēka dziesma, kurai vajadzētu stiprināt visus tos dzīves nogurdinātos, kuru "maigās kājas ledū atstāj švīkas. Nu, tādas mirdzošas un viegli līkas.""

"Katrā no mums ir vairāki "mēs", iekšējā cīņa starp labo un ļauno, bailīgo un drošsirdi - radošas vētras un šaubu mākoņi. Nav lielāka personības un radošuma cietuma kā bailes no tā, ko citi par tevi teiks, ko padomās. Citējot dziesmu, - "Mums vēl ir dziesma jānodzied, mums labāk netaisnoties"," par jaunā kopsingla "Te saule aust" videoklipu stāsta tā režisori – Kaspars Roga un Papa Chi.

Gan "Instrumenti", gan "Prāta vētra" saka lielu paldies visiem videoklipa veidotājiem, to skaitā operatoram Jānim Andrējevam un producentei Inārai Šumeiko.

Albuma "Cilvēks" atklāšana 15. maijā tiks svinēta ar koncertu topošajā mākslas centrā "Zuzeum", klātesot "Instrumentu" draugiem un atbalstītājiem; ierobežots skaits biļešu vēl iegādājams internetā, kā arī t/k "Spice" informācijas centrā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!