Aktualitātes
14.05.2020

Imanta Kalniņa dzimšanas dienas koncerts būs skatāms tiešraidē

Komentē
0

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" 26. maijā plkst. 19.00 ar koncertuzvedumu "Kamēr vēl gliemeži skrien" aicina svinēt komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē – pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes aicināti pirmie 20 klausītāji. Savukārt pārējiem komponista daiļrades cienītājiem uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, esot pie saviem ekrāniem visā Latvijā un pasaulē.

Koncertuzvedumā režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem Daumantu Kalniņu un Kasparu Zemīti radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, mūziķiem atskaņojot gan mazāk zināmas, gan klausītāju iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.

"Imants Kalniņš ir ikoniska figūra latviešu mūzikā. Nav iedomājama Latvijas muzikālā aina bez komponista bagātīgās artavas gan akadēmiskajā, gan roka un populārajā mūzikā. Bet vēl svarīgāk – nav neviena latvieša, kas nemīlētu un nedungotu kaut reizi dzīvē kādu no Imanta Kalniņa melodijām, tās ir folklorizējušās – kļuvušas par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Cauri laikiem – bērnības mīļās melodijas no "Zaķīšu pirtiņas", iespaidīgā partitūra no kinofilmas "Pūt, vējiņi!", monumentālā kora dziesma "Kamēr vēl dreb mana roka" vai Latvijas kultūras kanonā ierakstītā Ceturtā simfonija –, Kalniņa mūzika mūs pavada, stiprina  un iedvesmo. Tāpēc gribam godināt komponistu un viņa dzimšanas dienā mūs visus sveikt ar koncertuzvedumu "Kamēr vien gliemeži skrien". Lai Imanta Kalniņa mūzika stiprina ikvienu ģimeni un klausītāju!" uz koncertu aicina Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods. Koncertuzvedums veidots kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atklājot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību.

Līdzās dziesmām izskanēs instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā bijis klāt arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu.

Koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb tā saukto dzīvokļa biļeti, kad ar vienu biļeti koncertu var skatīties visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzē".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!