Jaunā pasaule
23.02.2023

Ieva Ilvesa: diemžēl mums bija taisnība

Komentē
0

Atgriešanās pasaulē, kāda tā bija pirms 2022. gada 24. februāra, vairs nav iespējama. Nedz Ukrainai, kura karo, nedz Baltijai un citiem sabiedrotajiem, kuri to atbalsta, nedz valstu vadītājiem, kuriem mainījusies līdera prasmju mēraukla. Ir notikušas fundamentālas pārmaiņas mūsu domāšanā un Eiropas kolektīvajā drošībā. Lai gan karadarbība turpinās, jaunās – pēckara – pasaules aprises var saskatīt jau tagad.  

Rakstu, podkāstu un interviju sērijā "Jaunā pasaule" Latvijas un ārvalstu domātāji un publicisti reflektēs par kara izraisītajām pārmaiņām un iezīmēs jaunās pasaules vaibstus. 

Sērijas viesredaktore Rita Ruduša

Trešajā "Jaunās pasaules" podkāstā viesojas Valsts prezidenta padomniece digitālās politikas jautājumos un kiberdrošības eksperte Ieva Ilvesa. Ar viņu sarunājas Rita Ruduša un Henriks Eliass Zēgners, raugot kopīgi saprast, vai Eiropā patiesi sācies Baltijas laikmets, kā to nosaucis Oīns Drea, un kas jādara, lai mēs nostiprinātu savas pozīcijas. 

Kā stāsta Ieva Ilvesa: "Baltijas valstis un Polija ir ienesušas izmaiņas lēmumu pieņemšanas procesā reģionā – izpratnē, kas ir morāli pieņemami vai nepieņemami." Vai Baltija patiesi ir tik vienota, kā šķiet? Kas ir mūsu stratēģiski nozīmīgākie ārvalstu partneri? Ko mums dos Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO? Vai Ukrainai ir cerības tikt uzņemtai ES un NATO?


Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība "Ascendum" un interneta žurnāls "Satori".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!