kuģis
pirms 5 gadiem
Šeit principā Ījaba kungs beidzot (!) atklāja savas īstās domas par parlamentāri liberālās valsts birokrātisko, mūžīgās pļāpašānas un "diskusijas" vai institucionalizētā "dialoga" kodolu, turklāt ļoti labi zinādams, kā Latvija un daudzas citas patreizējās Eiropas valstis ir ieguvušas un vēlāk atguvušas neatkarību tieši tādas pašas secesijas ceļā, noliedzot faktu, ka īstā politika sākas nevis letarģiskā snauduļošanā un bezgalīgās kabinetu, komisiju, bla bla sēdēs, bet gan drosmē izšķirties un pieņemt lēmumu, un rīkoties (kas šeit norakstīt kā 'voluntārisms', gribu nezkāpēc pretstatot prātam it kā abi būtu savstarpēji izslēdzoši). Un katalonieši ir ļoti drosmīgi šai vispārējās politiskās kultūras letarģizēšanās un neitralizēšanās laikmetā, tieši tāpēc jo lielāka deguna raukšana un akmens, pie kā piedauzīties anestētisko junkeru kabinetos.
Taču satraucošs drīzāk ir kas cits: no vienas puses Ījaba viedoklis ir tikai nomaļas valsts komentariāta daļa, bet no otras puses šokējošākais ir tas, ka vienā elegantā paragrāfā ir iespiesta visa eirokrātu mentalitāte, proti, funkcionāri, kuri domā kā Ījabs šajā komentārā, sēž un šajā pašā brīdī atrodas pie svirām, kas ietekmē Eiropas tautu nākotni. Lūk, tas ir baisi. Jo no citētās pasāžas izriet, ka gan Baltijas valstu, gan Balkānu valstu, un jo sevišķi kurdu neatkarība un pašnoteikšanās ir tikai "populistisks šarms", ko jau laikus būtu vajadzējis apslāpēt ar bezgalīgām diskusijām, kabinetu sēdēm, vidutāju paneļiem, pārsūdzēšanām utml demokrātijas fikcijām jeb mīkstinājumiem. Un ja ES vada cilvēki, kuri ne vien netic, bet ir pat fundamentāli pret demokrātisku tautu pašnoteikšanos, visus kaut cik aktīvākos nokristījot par "bīstamiem populistiem", tad mums ir liela problēma. Labi, ka briti šo kontinentālo savādību jau laikus ievēroja, ļaujoties "populistiskam šarmam".
Edge
pirms 5 gadiem
Liela problēma ir tiem, kuriem nav vismaz viena gruntīga sponsora. Auseklīšiem tāds bija, arī britiem un katalāņiem. Ko nu darīs ES sponsori?
p.s. Noder pameklēt internetā informāciju par Ķīnā notiekošo Kompartijas kongresu. Nebūtu brīnums, ka Ķīna ar sponsorēšanu nodarbojas, ja paziņo par pretenziju uz globalizācijas procesa vadīšanu.
dzimmijs13
pirms 5 gadiem
simt. Gan iespējams ka Madridē nav tādu politiķu (starp citu, šķiet ka tādu paliek aizvien mazāk - varbūt "laiks tāds"?) īsti neatrast. Savādāk neizprotu, kāpēc viņi referenduma dienā rīkojās tik... prognozējami. Kā Nikolajs "Asiņainajā svētdienā" - vien bez līķiem. Esam tomēr civilizētāki. Kā savādāk? Bet tāpēc taču tur noteikti ir vesela čupa, vai čupu čupas "Salamankas bakalauru", bet neko citu nespēj izdomāt kā vienīgi atkal "pārģērbties par bruņinieku lai sakautu... ē, sapņotāju, teiksim tā". Vien sapņotājs arī var notriekt bakalauru...
dzimmijs13
pirms 5 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Ivans Kalmars
2Kāpēc Rietumiem vajag, lai Centrāleiropa paliek Austrumeiropā
Sajūsma, kas sekoja dzelzs priekškara krišanai, drīz noplaka. Rietumnieki bija vīlušies austrumniekos, un austrumnieki bija vīlušies par viņu vilšanos. Bija jūtams nicinājums, ar kādu privileģētie uzlūko tos, kuri nav tik bagāti un ietekmīgi.

Māris Zanders
1Dažas nācijas uzplaukst ziemas aukstumā
Jo vairāk lasu, jo pārsteidzošāka šķiet Ukrainas cilvēku vēlme uz vēlāku laiku atlikt pretenzijas pret aizstāvamo valsti. Izejas pozīcija, no kuras Ukrainas sabiedrība devās kara šausmās, ietvēra ļoti lielu skepsi ne tikai pret šīs valsts politiķiem, bet arī pret valsts struktūrām kopumā.

Māris Zanders
1Ko jūs darījāt 2008. gada augustā?*
Ļoti daudz lasot internetā krievu valodā dažādus kultūrai un zinātnei veltītus resursus, ko veido gan Krievijā palikušie, gan aizbraukušie cilvēki, neizbēgami redzu dažādus t.s. radošo cilvēku uzvedības modeļus, reaģējot uz pašu valsts īstenoto politiku.

Politika
19.10.2017
4
Hondurasa Barselonā