Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumiem, Anšlava Eglīša kolekcijas.
 
Aktualitātes
10.10.2018

"Homo novus" aizkadrā: Anšlava Eglīša ceļš no Inciema līdz Holivudai

Komentē
0
Saglabā

LMT Viedtelevīzija piedāvā trešo videostāstu par filmas "Homo novus" tapšanu. Šoreiz tas ielūkojas romāna "Homo novus" autora Anšlava Eglīša dzīves stāstā un atstātajā mantojumā. 

Anšlava Eglīša dzīve nav bijusi viegla, tomēr, par spīti grūtībām, viņš ir atstājis lielu mantojumu – vairāk nekā 50 grāmatas. Pamatā tie ir stāsti, kā arī noveles, romāni un lugu krājumi. A. Eglīša lugas savā laikā izrādītas daudzos pasaules latviešu teātros un vēlāk arī Latvijā. No šī gada septembra nogales kinoteātros ir skatāma arī filma "Homo novus" (šeit iespējams izlasīt pavisam svaigo Anetes Konstes recenziju par filmu).

Šajā "Homo novus" videostāstā redzams pats Anšlavs Eglītis un kadri no viņa dzīves ASV. Savukārt Viktors Hausmanis, literatūras un teātra zinātnieks, un Ingrīda Burāne, mākslas zinātniece dalās vēstures liecībās par Anšlava Eglīša bērnību, jaunību Inciemā un vēlāk arī dzīvi trimdā. Māra Ozola, Eglīšu ģimenes piemiņas glabātāja Inciema pilī, kur Anšlavs rakstīja un gleznoja, zina stāstīt, cik daudz no rakstnieka jaunības patiesībā attēlots romānā "Pansija pilī". 

Tā kā Eglītis ir latvietis ar dažādu valstu pieredzi, viņš savā dzīvē ir saticis un intervējis arī mūsdienās labi pazīstamas ASV un Eiropas kino zvaigznes. Kā atzīst eksperti, rakstnieks Holivudā jutās kā savās mājās gan pateicoties valodas zināšanām, gan spējai ātri reaģēt un smalkai asprātībai.

Trīs spēlfilmas "Homo novus" aizkadra videostāsti ir skatāmi arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās par filmu, lietojot tēmturus #homonovusmovie un #LMTstraume. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!