Aktualitātes
08.08.2017

"Homo Novus" aicina bērnus piedalīties festivāla izrādēs

Komentē
0
Saglabā

Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus" aicina bērnus no Rīgas un apkaimes pieteikties izrāžu "Skata punkts" un "Aklais kino" veidošanā. Abas izrādes ir iekļautas festivāla programmā un notiks Rīgā 2. un 3. septembrī.

Britu mākslinieks Endijs Fīlds izrādē "Skata punkts" aicinās skatītājus uz augstāko Rīgas punktu, Zaķusalas TV torni, lai satiktos godīgā sarunā ar bērnu un kopā iztēlotos pilsētas nākotni.

Dalībai izrādē aicināti pieteikties 9–10 gadus veci bērni, kas brīvi runā latviešu valodā, lai varētu piedalīties sagatavošanas procesā. Izrādi bērni varēs spēlēt dzimtajā – latviešu, krievu vai angļu – valodā.

Izrādes sagatavošana notiks no 21. līdz 29. augustam. Nodarbības vadīs izrādes idejas autors Endijs Fīlds, un to laikā bērni līdzās spēlēm un sarunām par pilsētas plānošanu, attīstību un nākotni apgūs dažādas radošas prasmes. Izrāžu dienās, 2. un 3. septembrī, bērni trīs reizes uz 30 minūtēm satiksies ar skatītājiem, lai pastāstītu, kādu viņi iztēlojas Rīga nākotni.

Pirmā nodarbība ar Endiju Fīldu notiks pirmdien, 21. augustā, pēc kuras tiks izvēlēti 16 dalībnieki. Tālākās nodarbības notiks 23., 24., 25., 28., 29. augustā, mēģinājumi - 31. augustā un 1. septembrī, izrādes 2. un 3. septembrī. Piedalīšanās visās darbnīcās, mēģinājumos un izrādēs ir obligāta. Pieteikšanās līdz 17. augustam.

Informācija un pieteikšanās: Marta Lortkipanidze, t. 26121521, martalortkipanidze@gmail.com vai Latvijas Jaunā teātra institūtā Miera ielā 39-2, t. 67228477.

Mākslinieces Britas Hatzusas izrādē "Aklais kino" bērni skatītājiem, kuriem ir aizsietas acis, apraksta, kas notiek filmā, ko rāda uz ekrāna. Paši bērni filmu redz pirmo reizi, tādēļ katru dienu izrādi "spēlē" citi bērni. Katrs bērns piedalās izrādē vienu dienu, 2. vai 3. septembrī no 11.00 līdz 18.00, ieskaitot radošo darbnīcu ar Britu Hatzusu un izrādi plkst. 17.00. Darbnīcas tēmas: kā tas ir – palikt bez redzes, kā aprakstīt attēlu un kā sarunāties ar pieaugušo.

Dalībai izrādē aicināti pieteikties 9–11 gadus veci bērni, kas brīvi runā latviešu valodā, lai varētu piedalīties sagatavošanas procesā. Izrādi bērni varēs spēlēt dzimtajā – latviešu, krievu vai angļu – valodā. Pieteikšanās līdz 28. augustam.

Informācija un pieteikšanās, norādot vēlamo datumu (2. vai 3. septembris): Liene Jurgelāne, 29220184, liene@kanepes.lv vai Latvijas Jaunā teātra institūtā Miera ielā 3-2, t. 67228477.

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls "Homo Novus", kas notiek kopš 1995. gada, ir vadošais laikmetīgā teātra forums Latvijā un lielākais šāda veida pasākums Baltijā. Festivālu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts, kuram ir plaša, pamatīga un ļoti veiksmīga pieredze dažādu profesiju un vecuma cilvēku, t.sk. bērnu un jauniešu, iesaistīšanā izrāžu radīšanas un rādīšanas procesā sadarbībā ar vietējiem un ārvalstu teātra māksliniekiem. Ar festivāla programmu var iepazīties mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!