Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
04.10.2023

"Hanzas peronā" gaidāms mākslinieka Maksa Kūpera audiovizuāls šovs

Komentē
0

Kultūras telpā "Hanzas perons" 17. novembrī notiks britu elektroniskās mūzikas mākslinieka Maksa Kūpera (Max Cooper) audiovizuāls koncertšovs.

Pēdējo padsmit gadu laikā ar lielu rūpību pret detaļām Makss Kūpers ir veidojis savu rokrakstu kā audiovizuālais mākslinieks un nu tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem elektroniskās mūzikas producentiem. 

"Lai kā neliktos pirmajā mirklī, izdzirdot robustos vārdu salikumus "elektroniskā mūzika" un "audiovizuāls šovs", Makss Kūpers savā daiļradē ar iejūtību attiecas pret pasauli un cilvēka vietu tajā. Publikai pašai to nemanot, mākslinieks bieži vien ievelk klausītājus un vērotājus smalkos skaņas un attēlu tīklos. Elektroniskās mūzikas un vizuālās mākslas saplūsmi autors ar gluži zinātnisku interesi veido dažādās instalācijās, dzīvajās performancēs, ieskaujošos jeb "imersīvos" audiovizuālos pieredzējumos, dažādos digitālajos medijos un arī profesionāļu augsti vērtētos mūzikas video," stāsta rīkotāji.

Aizvadītajā gadā klajā nācis ieraksts "Unspoken Words" – Maksa Kūpera sestais studijas albums visai iespaidīgajā darbu virknē kopš 2007. gada, kad viņš vēl centās žonglēt ar skaitļošanas bioloģijas studijām un būšanu par pastāvīgu dīdžeju vietējā tehno klubā.

"Makss Kūpers ir mazliet tāda kā mīkla mūsdienu tehno mūzikā. Un redzēt, apzināties to žanrā, kurā ir pārpārēm ekscentrisma, nav maz. Vairāku albumu garumā viņš ir maisījis kopā postroka un mūsdienu klasiskās mūzikas estētiskās iezīmes, piešķiļot pa druskai "nogaršo varavīksni!" deju mūzikas sajūtas. Jā, viņš allaž ir radījis iespaidu, ka zem virskārtas slēpjas kas vairāk, kas dabiskāks, apklusinot mirklīgus un virspusējus secinājumus," rakstījis kultūras medija "Loud And Quiet" apskatnieks.

Pirms pāris gadiem mākslinieks radīja mūziku video, ar kuriem savu vēsti pasaulei nodeva klimata aktīviste Grēta Tūnberga un pāvests Francisks. 2021. gadā Glāzgovā, Skotijā, mūziķis uzstājās ANO Klimata pārmaiņu konferencē jeb "COP26", stingri iestājoties par nepieciešamību pasaules līderiem neaizmirst par klimatu un apkārtējo vidi, kaļot dažādos ekonomikas atveseļošanās plānus pēc pandēmijas. Tā paša gada 6. jūlijā Makss Kūpers kļuva par pirmo elektroniskās mūzikas mākslinieku, kurš ar performanci uzstājies Atēnu Akropolē.

Māksliniekam darbus pasūta "Barbican" centrs Londonā, Francijas Nacionālā televīzija, Zahas Hadidas (Zaha Hadid) arhitektu birojs, akustisko iekārtu ražotājs "L-Acoustics" un citi, kā arī prominenti mūziķi un komponisti – Makss Kūpers ir aranžējis Filipa Glāsa (Philip Glass), Nilsa Frāma (Nils Frahm), Terija Railija (Terry Riley), Maikla Naimena (Michael Nyman) mūziku, sadarbojies ar kolektīvu "Hot Chip" un mūziķi Moby.

Makss Kūpers ir dibinājis arī izdevniecību "Mesh", kurā domubiedrus meklēt un atrast arī citiem māksliniekiem un eksakto zinātņu pārstāvjiem, jo tāds ir šīs izdevniecības mērķis – ar starpdisciplināru un radošu sadarbību "šķīdināt" robežas starp mākslu, matemātiku, kino, horeogrāfiju, zinātni, arhitektūru, psiholoģiju un garīgumu.

Šoruden Makss Kūpers koncertē dažādās vietās Eiropā, tostarp izpārdotās Londonā, Glāzgovā un Elbas filharmonijā Hamburgā, no kurienes teju taisnā ceļā dosies uz savu pirmo koncertu Rīgā.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!