Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
23.11.2023

"Hanzas peronā" gaidāms kolektīva "Godspeed You! Black Emperor" koncerts

Komentē
0

Kultūras telpā "Hanzas perons" 12. aprīlī koncertu sniegs instrumentālās rokmūzikas kolektīvs "Godspeed You! Black Emperor" no Monreālas Kanādā.

Laikā no 1997. līdz 2002. gadam "Godspeed You! Black Emperor" publiskoja vairākus albumus, kuri izpelnījās ne tikai plašu klausītāju atzinību, bet faktiski izmainīja priekšstatu par to, kas ir protesta mūzika un kas ir pankroks. Lielas formas kamerrokmūzikas kompozīcijas ar tajās ieslēgtu sajūtu par kādu milzu spēku kļuva par pretošanās vai vismaz novēršanās himnām mūsdienu kapitālismam un tā vilktajiem vaibstiem pasaules sejā. Jo īpaši divi izdevumi no agrīnā perioda, albumi "F#A#∞" (izdots 1997. gadā) un "Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven" (izdots 2000. gadā) jau labu laiku tiek uzskatīti par žanra un laikmeta klasiku. Leģendām apvītas ir kolektīva uzstāšanās koncertos, kuras pavada analogās 16 milimetru filmu projekcijas, atskaņotajai mūzikai piešķirot papildus dimensiju un nozīmi. Šīs filmu lentas cilpas un vienai otru pārklājošās kadru kolāžas ir kā autonoms un mūziku komplimentārs vēstījums vienlaikus, kurā ietvertā ikonogrāfija, tēlu valoda un ansambļa mūzikas fiziskajos izdevumos (vinila plašu un tvartu noformējumos) klātesošā "taustāmība" šķiet pa tiešo pārnesti uz ekrāna. 

Savas ceturtdaļgadsmita pastāvēšanas laikā ansamblis ir pozējis diviem publicitātes foto. Otrais, tapis 2010. gadā un redzams augstāk, ir pirmā attēla, kas uzņemts 1997. gadā, atkārtojums. Šajā laika nogrieznī notikušas uz pirkstiem skaitāmas intervijas, kurās uz jautājumiem mūziķi atbildējuši kolektīvi un rakstiski. Grupai nekad nav bijusi sava mājaslapa internetā vai konti soctīklos. Nekad nav tapis mūzikas video kādai no kompozīcijām. Ir grūti atrast otru mākslinieku jaunāko laiku vēsturē, kas 21. gadsimtā joprojām tik stingri turētos pie principa "lai runā mūzika", tādējādi mazinot un pat noliedzot personības kultu kultūrā, iedarbību uz klausītājiem, savas privātās dzīves pieejamību tiem, komercializāciju un maigās varas izpausmes dažādos veidos.

Laikā no 2003. līdz 2010. gadam "Godspeed You! Black Emperor" ieturēja ilgstošu radošo pauzi, pēc kuras atgriezās ar koncertiem un programmas izvēli tobrīd vēl pastāvošajam festivālam "All Tomorrow’s Parties" Lielbritānijā. Nu šī atkalatgriešanās ilgst jau vairāk nekā desmit gadus, kuru laikā noticis simtiem izpārdotu koncertu un klajā nākuši četri studijas albumi.

"mēs atkal ieslēdzām īsviļņu radio. pirmoreiz pēc ilga laika. un secinājām, ka daudz kas mainījies. apokalipses priesteri joprojām bija šeit, bet nu tie kliedza "lai gals laikam nāk tagad" tā vietā, kad iepriekš bija klieguši "lai gals laikam pienāk drīz" [..] šis ieraksts (2021. gada albums "G_d’s Pee AT STATE’S END!" – aut.) ir par mums visiem, kas gaida beigas. visas mums zināmās pārvaldības formas ir izgāzušās. šis ieraksts ir par mums visiem, kas gaida jaunu sākumu un ir lietas kursā par sekojošajām prasībām: iztukšojiet cietumus, atdodiet policijas varu apkaimēm, kuras tā terorizē, izbeidziet visus nebeidzamos karus un visas citas imperiālisma formas. iekasējiet nodokļus no bagātajiem līdz tie kļūst nabagi. daudz mīlestības visiem pazudušajiem un mīļajiem. šie laiki ir nāvējoši un mūsu pusei ir jāuzvar [..]," teikts komentārā uz ieraksta vāka.

Biļetes uz "Godspeed You! Black Emperor" koncertu 12. aprīlī "Hanzas peronā" nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!