Aktualitātes
30.01.2023

Hamburgā atklās trīs Latvijas mākslinieku izstādi

Komentē
0

Februārī Vācijas pilsētā Hamburgā atklās triju Latvijas mākslinieku – Sigitas Daugules, Vinetas Kaulačas un Māra Čačkas kopizstādi "Vīzijas un sliekšņi". Izstāde būs skatāma Hamburgas "Pashmin" mākslas galerijā no 4. februāra līdz 25. februārim. 

Kā norāda izstādes rīkotāji, tā izgaismos dažādu pieeju un izpratni par glezniecību, vienlaikus mēģinot atbildēt uz aktuāliem jautājumiem par to, ko glezniecība nozīmē šodien. "Visu triju autoru darbi izstādē "Vīzijas un sliekšņi" atklāj uztveres daudzveidību, aicinot izstādes apmeklētāju ļauties vizuālam un konceptuālam piedzīvojumam, kura raksturu nosaka attiecīgā mākslinieka glezniecības praksē ietvertās individuālās izvēles un radošās pieejas dažādība, kā arī spēja pieņemt un risināt kā laikmetīgus, tā arī pārlaicīgus jautājumus. Šī latviešu mākslinieku grupas izstāde turpina uzturēt arī sarunu, kas starptautiskajā mākslas telpā izskan par glezniecības aktualitāti mūsdienu mākslas kontekstā," raksta veidotāji. Izstādes kuratori ir Pāvels Terentjevs no Latvijas un līdzkuratore Natalja Nouri no Vācijas.

"Šī starptautiskā izstāde ir liels notikums, jo ticu, ka spēsim starptautiskajā arēnā radīt interesi par Latvijas laikmetīgo mākslu un iedvest tajā jaunu vērtības elpu. Mūsu vietējās mākslinieku saimes viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izskanēt starptautiski, ko, protams, ievērojami spēcīgāk var izdarīt radošā komandā, kur vienuviet saplūst ļoti atšķirīgi, bet tajā pašā laikā individuāli spēcīgi rokraksti, kas uzreiz par mums kā mākslinieku nāciju pasaka daudz vairāk nekā tad, ja mākslinieks savus radošos spārnus izpleš solo izpildījumā," skaidro viens no izstādes darbu autoriem Māris Čačka.

Gleznotāja un mākslas zinātniece Sigita Daugule ir mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi mākslas maģistra grādu Induļa Zariņa un Alekseja Naumova Monumentālās glezniecības meistardarbnīcā. 2010. gadā Daugule kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi, kura saņēmusi mākslinieku rezidenču programmas "quartier 21" stipendiju Vīnes Muzeju kvartālā. Māksliniece ir rīkojusi vairāk nekā 30 personālizstādes, tostarp Latvijā, Austrijā, Vācijā. Viņa piedalījusies vairāk nekā 70 grupu izstādēs, tostarp Slovēnijā, Zviedrijā, Beļģijā, Dienvidkorejā, Polijā. Daugules gleznas atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, "Swedbank" mūsdienu mākslas kolekcijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Zuzānu kolekcijā, Lučiano Benetona kolekcijā "Imago Mundi" Itālijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs, un ASV.

Māksliniece Vineta Kaulača ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējusi Berlīnes Mākslas universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā un Humbolta Valsts universitātes (ASV) Foto un Glezniecības nodaļās. Kaulača ir  Īru Modernās mākslas muzeja mākslinieku rezidenču programmas stipendiāte un  ir saņēmusi Anglijas mākslas padomes starptautisko stipendiju dalībai mākslas projektos Lielbritānijā. Viņa sarīkojusi 26 personālizstādes Latvijā un ārpus tās, piedalījusies vairāk nekā 80 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, tostarp ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrijā, Beļģijā, Igaunijā, Īrijā, Francijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā, Vācijā. Vinetas Kaulačas darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, "Federculture" Itālijā, Eiropas Parlamenta kolekcijā Beļģijā,  ASV vēstniecības kolekcijā Art in Embassies, Lučiano Benetona kolekcijā "Imago Mundi", Zuzānu kolekcijā, "Swedbank" mūsdienu mākslas kolekcijā un daudzās citās.

Mākslinieks un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka ir ieguvis Mākslas maģistra grādu un pedagoģijas zinātņu doktora grādu Daugavpils Universitātē. Čačka vada biedrību SIVIA Daugavpilī un ir "Grafikas kameras" biedrs. Savus darbus mākslinieks izstāda kopš 1997.gada Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, Vācijā, Ukrainā un Polijā. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, tostarp "Noteiktie un nenoteiktie dialogi" Mākslas stacijā "Dubulti" (2018), "Klātienes dialogi" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (2021) un "Neirotaciņas" "Rīgas Mākslas telpā" (2022). Darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā un citās muzeju kolekcijās, kā arī  privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!