Foto: Elmārs Sedols
 
Aktualitātes
08.02.2021

ĢIT tapusi tālizrāde pēc Aleksandra Čaka stāsta motīviem

Komentē
0
Saglabā

12. februārī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde darbam "Krēsls" pēc Aleksandra Čaka stāsta motīviem. Tālizrāde būs skatāma tiešraidē Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā.

Izrādes anotācija vēsta: "Valsts departamenta radiotelegrāfists Juris Gulēns, jauns, spēcīgs vīrietis ar mīlestības kveldinātu dedzību sirdī, strādā Vientuļās salas postenī. Neviena cilvēka, neviena kustoņa, apkārt vien ūdens un klintis – tā bez maiņas jānodzīvo viens mēnesis, toties maksā divkāršu algu. Un brīžos, kad mūžīgas ilgas un trakas iedomas jāpārdzīvo un jānoslīcina jūras sāļumā, līdzi vienmēr nāk Zentas maigā balss. Atgriežoties no savas otrās maiņas, Juris steidzas savu iemīļoto bildināt, taču viņu sagaida nepatīkams pārsteigums, par ko viņam pavēsta sarkans plīša krēsls ar atzveltni. Jura lūpas sāk kūpēt, smadzenes sāk ļodzīties, un rīkles galā lasās briesmīgs kliedziens..."

Izrāde pievēršas galvenā varoņa pārdzīvojumiem, atrodoties ilgstošā izolācijā no ārpasaules un piedzīvojot pašam nemanāmas apziņas deformācijas. Iedvesmojoties no Aleksandra Čaka spilgtās, poētiskās valodas, ar objektu teātra un filmu ieskaņošanas paņēmieniem radošā komanda skatītāju ieved Jura Gulēna subjektīvajā pasaulē, kur iedomas un sapņi savijušies ciešā mezglā ar realitāti.

Līdzautori un izpildītāji: Sandija Dovgāne, Emīls Krūmiņš, Edgars Samītis, režija: Andrejs Jarovojs, scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs, skaņa: Normunds Balodis, Olivers Tarvids, gaismas: Dina Beināre, operators: Valters Krūzkops.

Biļetes var iegādāties šeit.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!