Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
08.11.2023

Gints Gabrāns radījis sēņu un cilvēku simbiozei veltītu izstādi

Komentē
0

Mākslinieka Ginta Gabrāna izstādi "Sēņu projekts. Transfungus" atklās 2023. gada 9. novembrī plkst. 18:00 Rīgā, Elizabetes ielā 2. Ieeja brīva visiem apmeklētājiem. Izstāde būs apskatāma no 9. novembra līdz 12. novembrim.

Izstādes apmeklētājus gaida tikšanās ne tikai ar mākslīgā intelekta (AI) ģenerētu "transfungus pasauli", bet arī ar dokumentālām video liecībām par mušmiru sporu sēšanu stratosfērā, tās izkaisot no speciāli šim nolūkam pielāgota balona. Papildus tam Gabrāna mākslinieciskās aktivitātes būs aplūkojamas arī paplašinātās realitātes aplikācijā "SAN" (to var lejuplādēt interneta vietnē). Šoreiz tajā apskatāma speciāli izveidota galerija – no jebkuras vietas Rīgā būs redzama liela mušmire, bet, nonākot Elizabetes ielā 2, pa šīs sēnes kātu būs iespējams virtuāli pacelties 25 km augstumā virs jūras līmeņa.

"Transfungus" projekta laikā Ginta Gabrāna virtuālās "SAN app" mušmires pārklās Rīgu, Parīzi, Londonu, Romu, Berlīni, Ņujorku un citas pilsētas visā pasaulē.

1934. gadā pētnieks F. E. Stolls grāmatas "Latvijas sēnes" priekšvārdā raksta: "..mani visu laiku valdzināja vēlēšanās, lai lasītāji redzētu sēņu lomu meža skaistumā, lai viņi izjustu sēņu dzīves noslēpumus un saprastu, ka maz ievērotās sēnes ir dievišķu domu iemiesojums."

"Ginta Gabrāna cilvēks ir sēnes eksoķermenis, kas radījis mākslas darbu par sēnes pieredzi eksoķermenī "cilvēks". Micēlijam patīk, ka viss notiek loku lokos. Kā spogulis pret spoguli, kuros sēne izzina sevi līdz bezgalībai. Šis notikums ir sēnes, nevis Ginta Gabrāna diktēta izvēle. Pat ja māksliniekam ir rīcības brīvība, ja viņš nelieto sēnes, faktiski Gabrāns  kā sēņu seksa rotaļlieta tiek lietots, lai sagādātu prieku micēlijam. Tas ir neizbēgami. Varam vien minēt, un tie ir biorobota "cilvēks" būtībai neaizsniedzami apvāršņi, tieši kādas baudas virsotnes iekaros sēne ar šī latviešu mākslinieciski apdāvinātā eksoorgāna palīdzību," teikts izstādes aprakstā.

Rīkotāji aicina "Latvijas iedzīvotājus, dabas un mākslas entuziastus un tūristus no ārvalstīm apmeklēt Ginta Gabrāna mākslas pasākumu, izjust sēņu noslēpumus vai vienkārši pabūt tuvāk dievišķajam".

Izstāde notiek mikorizā jeb simbiotiski mutuāliskās attiecībās ar žurnāla "Rīgas Laiks" 30 gadu jubilejas pasākumiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!