nazis
pirms 6 gadiem
Garāmejot dzirdēju radio, ka Latvijā ir daži, kas labprāt vēlētos Latvijā ievest Krievijas armiju tikai tāpēc, lai to pareizi no šejienes izvestu un pie viena likvidētu arī tās atstātās nevēlamās sekas, kas netika izdarīts iepriekšējā izvešanas reizē. Vēl vilinošāka varētu būt doma pārspēlēt kara beigas, lai uzvarētu pareizie. Par laimi saprātīgu cilvēku ir nospiedošs vairākums. Uzvarēja karā tie, kas uzvarēja, bet Latvija šajā karā zaudēja - tāda ir realitāte un patiesība - zaudēja vienā karā trīs reizes, un ar to mums jāsadzīvo, bet tas nenozīmē, ka mums tāpēc būtu slikti jādzīvo.

nazis
pirms 6 gadiem
Varbūt Somija pamanījās 3 reizes uzvarēt, tas kā uz to skatās? Nekāda dižā uzvara zaudējot trešdaļu teritorijas manā uztverē tā nav. Bet ja somi paši tā uzskata, tad es viņiem varu piekrist. Tomēr lietas ir jāsauc īstajos vārdos - mēs karā esam zaudētāji, un nav lielas jēgas meklēt vainīgos. Un pilnīgi piekrītu, ka 9. maijs krieviem ir uzvaras svētki, tāpat kā latviešiem Lāčplēša diena - arī uzvaras svētki.

Circus Maximus
pirms 6 gadiem
Gribam vai nē, bet 9. maijs lielākajai daļai krievu ļaužu ir apmēram tas pat, kas krietnam kristietim Lieldienas. Katrai tautai vai kopienai ir savi svētumi. Un labāk pret tiem izturēties ar cieņu. Galu galā, neviens krievs taču neiebilst pret to, ka latvieši svin Lāčplēša dienu. Bermonta uzvara pie Rīgas un veiksmīgs karagājiens līdz Petrogadai droši vien būtu mainījis Krievijas 20.gs. vēsturi tikpat pamatīgi, kā PSRS sakāve otrajā pasaules karā būtu mainījusi Latvijas vēsturi. Svinēsim katrs savus svētkus un netraucēsim to darīt citiem.

Circus Maximus
pirms 6 gadiem
Labs domu grauds - Latvija pamanījās vienā karā zaudēt 3 reizes. Nu, ar kaut ko jau jābūt unikāliem pasaules mērogā:)

Somija tajā pašā karā pamanījās 3 reizes uzvarēt...un kļuva par vienīgo otrā pasaules kara dalībnieci kontinentālajā Eiropā, kuras teritorija netika ne totāli izpostīta, ne okupēta. Varbūt tā fīča bija apstāklī, ka Mannerheims bija barons...nevis caurkritis garīgā semināra students vai nerealizējies mālderis.
Un viņš galīgi nebija no Jelgavas ģimnāzijas atskaitīts cūkkopis:)

martell
pirms 6 gadiem
Manuprāt nevar spriest tik kategoriski. Mannerheims nemaz nav tik viennozīmīgi vērtēta persona Somijā, bet labi - neesmu soms. Otrkārt 1939.gadā PSRS armija vēl bija vāja, mazpieredzējusi un negatava reālam karam sarežģītā vidē. Ja nebūtu bijis treniņš pret Franko 36-ajā, tad vispār būtu auzas. Treškārt, ja skatāmies tikai uz faktiem, tad Ulmaņa kabinets ir labākais, kas Latvijas tautsaimniecībā jebkad ir noticis. Būtu lieki un nepamatoti viņu nievāt. Jā - nebija viņš karotājs. Un Dievs vien zina, kā tie scenāriji būtu attīstījušies tālāk, ja citas pavēles tiktu dotas. Varbūt absolūts genocīds - par biedinājumu citiem. Tāpat kā tatārus, ingušus, čečenus, ukraiņus.. Nekādas izvēles viņam nebija.
Kas attiecas uz "svinībām par uzvaru pār nacismu". Nu piedodiet - tiem svinētājiem nav ne mazākās sajēgas par to, ka ģenerāļi viņu vec-vectēvus kā lielgabalgaļu dzina drošā nāvē, bet tagad Kremlis skalo smadzenes, ka tas esot vēl svinams pasākums. Šķiet, ka slavas dziesmas Georgijam Žukovam bija pieklusušas uz kādu laiku. Varbūt atkal jāceļ saulītē? Svētki par godu savas valsts cinismam, vai?

Kusunoki Masashige 楠木 正成
pirms 6 gadiem
Kāda krievu uzvara, kas par murgiem?
Pirmkārt to karu uzvarēja angļi un amērikāņi, ar Staļina roķelēm. Puse krievu broņojuma un 75% pārtikas bija ASV lendlīze, par ko Staļins tā arī nesamaksāja.
1941.gada ziemā tas vispār viss bija ASV bruņojums, pārtika un apģērbs. Pat ar to visu, bez ASV un angļu bumbošanas, bez cīņām Āfrikā un jūrās, krievs nekur tālāk par Kursku nebūtu ticis. Par otro fronti vispār nerunāsim.
Kāpēc jeņķi izdomāja, ka viņiem jāatbalsta lielākais ļaunums tas jāprasa viniem. Čērčils par to nemaz tik pārliecināts nebija un pēc Rūzvelta nāves viss pamazām mainījās.
Otrkārt vēl lielāki murgi ir tas, ka Hitlera uzvara pār Staļinu latviešiem būtu kaut kas sliktāks par Staļina uzvaru. Pilnīgas glupības. Hitlera uzvara latviešiem pats par sevi būtu bijis labāks risinājums. Bet ilgākā laika posmā Hilters pat pakļaujot PSRS būtu cietis neizbēgamu sakāvi karā ar angļiem un amerikāņiem. Un tas būtu bijis pats labākais variants. Hitlers novāc Staļinu un angļi kopā ar jenķiem Hitleru.
Bet, protams, ka angļi un amerikāņi izvēlējās priekš sevis mazāko asinsizliešanas un arī lētāko variantu, uz 50 gadiem upurējot A-Eiropu.
Staļina mazdēlu cerības, ka A-Eiropa un Baltija tiks upurētas vērleiz ir naivas un glupas. Nav nekādas nepieciešamības to darīt. Eiropa to nepārdzīvotu, ne ekonomiski, ne politiski ne kā savādāk. Tā šobrīd jau ir pārāk integrēta un vienota, lai ko tādu pieļautu un ASV nekādu pasaules pārdalīšanu i nedomā pieļaut. Kremļa kroplis drīz beigs tāpat ka Hitlers ar visiem saviem Staļina mazdēliem.

Edge
pirms 6 gadiem
"Atzīmējot Eiropas dienu, ES iestādes 2. maijā Strasbūrā un 9. maijā Briselē un Luksemburgā atver savas durvis plašai sabiedrībai. Arī ES biroji Eiropā un citur pasaulē organizē dažnedažādus pasākumus visu vecumu cilvēkiem." http://europa.eu/about-eu/basic-information/symbols/europe-day/index_lv.htm#goto_3
=================================================================================
Zandera kungs nav ieklausījies padomā paštudēt vēstures grāmatas, lai vismaz pamatskolas zināšanu līmeni sasniegt. Žēl, jo tad atkristu ši gvelšana par atšķirīgām "pašindefikācijām" un "līdzīgu mitoloģiju" - vairāk varētu pievērsties sabiedrības kopēju problēmu risināšanai.
9.maijs kā Eiropas diena un oficiāla valstssvētku brīvdiena. U, davai, ķerties pie demogrāfijas, migrācijas, nodarbinātības, ekoloģijas, korupcijas, narkomānijas, parādu u.c. problēmām - pretējā gadījumā turpināsies 1988.g.1.jūnijā sākusies gvelšana 'a la vulfsons" stilā.

Edge
pirms 6 gadiem
Es esmu krievs.
=================================================================================
Vai visus VID (uz) rēķinus apmaksāji?

akmens
pirms 6 gadiem
Es esmu krievs. Kas attiecas uz mītiem, tad Latvijas galvaspilsētā latvieši ir etniska minoritāte. Sirdsmieram piebildīšu, ka esmu Latvijas krievs un pilsonība man ir mantota no mātes.
Par Santajanas gudrību - tajā ir loģiska pretruna (es par šodienas DIENAS CITĀTU)

Kleksis
pirms 6 gadiem
Ir saprotams, ka PSRS uzvara latviešiem bija nelaba, bet Baltiju sagrābt pavēlēja gruzīns. Ja uzvarētu Vācija, latvju tauta būtu iznīcināta. Baltiju uzmeta Ruzvelts ar Čerčilu.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!