Foto: Gatis Mūrnieks
 
Aktualitātes
15.07.2019

Galerijā "LOOK!" atklās Rīgas domes izšķērdības iedvesmotu izstādi

Komentē
0
Saglabā

Šī gada 18. jūlijā galerijā "LOOK!" tiks atklāta izstāde "Laikmetīgais vandālisms", kuras autors ir jaunais mākslinieks un provokatīvās instalācijas "Māksla laimēt" autors Miķelis Mūrnieks.

Izstādē būs apskatāmi mākslinieka darbi, kas tapuši pēdējā pusgada laikā, iedvesmojoties no nepārtrauktajiem, nepārdomātajiem remontdarbiem un citām pilsētas apsaimniekošanas izšķērdībām Rīgas centrā.

"Ne vienmēr redzēt nozīmē to pašu, ko ieraudzīt. Ekspozīcija sastāvēs no darbiem, kas radīti pēc "Ready made" principa. Tajos tiek izmantoti apkārtnē esoši objekti, kuriem ikdienā esam pieraduši nepievērst uzmanību, tādējādi ignorējot to estētisko un dinamisko būtību. Šie rūpnieciski ražotie pārpalikumi tiek izvēlēti par izejmateriāliem gluži nejauši un bez jautājumiem izņemti no to paredzētās vietas – pilsētvides," teikts izstādes anotācijā.

Autors šo radošo procesu dēvē par "laikmetīgo vandālismu", jo maina uz ielas atrasto objektu savstarpējo konfigurāciju un dod tiem ne tikai jaunu funkciju, bet arī iespēju izcelties kā neatkarīgiem, estētiskiem objektiem.

Miķelis Mūrnieks šogad absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura programmu nodaļā "Kustība. Attēls. Skaņa". Pusgadu studējis apmaiņas programmā Porto Universitātē un piedalījies vairākās grupas izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Par līdz šim veiksmīgāko autora darbu kļuvusi instalācija "Māksla laimēt" Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstādē 2019. gada jūnijā.

Izstāde apskatāma no 19. jūlija līdz 10. augustam mākslas galerijā "LOOK!" (Ģertrūdes ielā 62). Darba laiks: 13:00–19:00 no otrdienas līdz piektdienai, 13:00–17:00 sestdien.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!