Aktualitātes
05.11.2020

Gaismas festivāls "Staro Rīga" pārceļas uz rīdzinieku mājokļiem

Komentē
0

13. starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga" šogad no ierastā norises laika novembrī tiek pārcelts uz nākamā gada sākumu, iekļaujoties Latvijas simtgades svinību kultūras programmas noslēgumā. Taču festivāla organizētāji kopā ar pieciem Latvijas māksliniekiem – Helēnu Heinrihsoni, Katrīnu Neiburgu, Kristianu Brekti, Kristapu Ancānu un Miķeli Mūrnieku – aicina ikvienu piedalīties līdzdalības akcijā "#Staro mājās".

"Gaismas festivāls "Staro Rīga" jau ir izstrādes procesā, un šobrīd plānojam, kā festivālu īstenot nākamā gada sākumā," stāsta festivāla "Staro Rīga" mākslinieciskā direktore Diāna Čivle. "Taču šis mums ir dažādu izaicinājumu laiks, un šobrīd aicinu visus uz kopīgu radošo izaicinājumu, iesaistoties festivāla līdzdalības akcijā "# Staro mājās". Akciju aizsāk pieci mūsu pašu mākslinieki, un tai pievienoties aicināts ikviens, īstenojot savu radošo ideju un veidojot gaismas noformējumu savās mājās."

Pieci dažādu paaudžu Latvijas mākslinieki – Helēna Heinrihsone, Katrīna Neiburga, Kristians Brekte, Kristaps Ancāns un Miķelis Mūrnieks – jau tuvākajās dienās videoformātā piedāvās savus radošos risinājumus gaismas darbiem, kas būs apskatāmi festivāla komunikācijas kanālos internetā. Videorullīšos mākslinieki piedāvās dažādas interpretācijas par gaismas objektu un performanču veidošanu, kurām iedzīvotāji ir aicināti sekot vai atklāt sevī radošo garu un, iedvesmojoties no mākslinieku idejām, veidot savus gaismas darbus, tādējādi kļūstot par akcijas "# Staro mājās" līdzdalībniekiem.

Piedalīties akcijā aicinātas arī iestādes un mākslas skolas, uzņēmumi un draugu grupas, kopā radot svētku sajūtu Rīgā laikā, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu.

"Aicinu visus būt radošiem, veidot dažādus krāsainus gaismas objektus un dekorācijas, un palikt droši mājās, lai izbaudītu laiku ar ģimeni," aicina mākslinieks Miķelis Mūrnieks.

Akcijas "# Staro mājās" norises nedēļā no 16. līdz 22. novembrim ikviens aicināts savas radošās idejas iemūžināt foto vai video formātā un publicēt tās sociālajos medijos ar tēmturi #staromajas.

Plašāka informācija par festivālu un līdzdalības akciju atrodama mājas lapā "Staroriga.lv", kā arī "Staro Rīga" sociālo mediju profilos "Facebook" un "Instagram".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!