Publicitātes attēls
 
Aktualitātes
30.07.2019

Foto: Šajā nedēļas nogalē norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls

Komentē
0
Saglabā

Šajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. augustam, dažādās vietās Valmieras pilsētvidē norisināsies ceturtā Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes un notikumi – šogad līdztekus deviņām festivāla izrādēm sagatavota arī bagātīga paralēlā programma: Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, "Riga IFF" brīvdabas kino vakari un festivāla pop-up radio studija.

Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumu, kas vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē – mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā u.tml. Festivāla devīze šogad ir "Dzīvā pilsēta", tāpēc iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā uz dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam.

Horeogrāfe  Liene Grava iestudējusi kustību izrādi "pus Otrs" dinamisku stāstu par diviem dvīņiem, kuri visu darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums – kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+.

Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi "Pagalms atdzīvojas", kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+.

Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums – "STACIJA Nezinkaskuriens" aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija: 5+.

Festivālā līdzdarbojas arī divi teātra trupas "Kvadrifrons" režisori. Reinis Boters izrādē "B_Ž_S" aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrāde "Mūžīgā izlaušanās". Ieteicamā auditorija: 12+.

Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone (Jessica Willson) iestudējusi izrādi braucošā autobusā "Unwanted", aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+.

Savukārt kustību izrāde "Tools to rule" (producenti "United dancers of Zuga" no Igaunijas) būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+.

Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformāta darbu sērija "Ārējais klimats/Iekšējais laiks" (ieteicamā auditorija: 12+)  un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums, kuram pamatā Roberta Askinsa melnā komēdija "Nelabā roka". Ieteicamā auditorija: 16+.

Festivāla programma

Piektdiena, 2. augusts
16.00 festivāla atklāšana Vecpuišu parkā.
17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā.
18.00 festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā).
 22.00 "Riga IFF" brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas.

Sestdiena, 3. augusts
11.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem (ar iepriekšēju pieteikšanos: https://ej.uz/makslavalmiera , mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893). Bez maksas. 
11.00 mākslinieku stāsti koncertzālē "Valmiera". Bez maksas.
12.00 festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā).
15.00/ 17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā.
 22.00 "Riga IFF" brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas.  

Svētdiena, 4. augusts
11.00 festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā).
12.00 mākslinieces Andas Lāces performance "Ejam mājās!", meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde.
12.00/ 14.00/ 16.00 sarunas festivāla pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā.
 22.00 "Riga IFF" brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas.

Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paegles ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA arhitektu vasaras skolas "FestivaL’and 2.0" dalībnieki, izveidojot dažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas pop-up radio studijā, kā arī te atradīsies festivāla info punkts (02.08. – plkst. 14.00–22.00; 03.08. – plkst. 11.00–22.00; 04.08. – plkst. 10.00–17.00).

Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt "App Store" un "Google Play" veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem "Valmieras vasaras teātra festivāls ’19".

Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.  Festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!