Savu grāmatžurnālā iekļauto stāstu lasa Anna Belkovska. Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
11.12.2019

Foto: "Paģiru sanatorijā" atvērts jaunais grāmatžurnāls "Satori"

Komentē
0

Interneta žurnāls "Satori" 9. decembrī Prozas lasījumu izskaņā ar guļošajiem lasījumiem un ilustrāciju izstādi atklāja grāmatžurnālu "Paģiras".

"Paģiras nav tikai rīts pēc uzdzīves – tā ir piezemēšanās, kas seko jebkuras virsotnes iekarošanai," teic izdevuma redaktors Henriks Eliass Zēgners. Jaunajā grāmatžurnālā dokumentālās prozas teksti iztirzā privātā un publiskā kauna tēmu, prozas tekstos uzmanības lokā nonāk Kapusvētku fenomens, dzejas nodaļā lasāmi sirsnīgi, bohēmiski veltījuma dzejoļi, bet atdzejai šogad tika izvēlētas franču rakstnieka Pjēra Luisa anakreontiskās (Pierre Louÿs, 1870–1925) "Bilitis dziesmas".

Grāmatžurnāla atklāšanas pasākumā Ģertrūdes ielas teātrī nepiespiestā gaisotnē notika guļošie lasījumi: pēc Prozas lasījumiem sagurušie gulšņāja pufos, klausījās grāmatžurnāla autoru tekstos un baudīja īpašo "Malduguns" "Paģiru" alu – cidoniju un piparmētru gozi, kas sevišķi labi atspirdzina un nomierina sakaisušu prātu.

"Paģiras" ir jau ceturtais ikgadējais "Satori" grāmatžurnāls. Tajā apkopoti iepriekš nepublicēti prozas, dzejas, dokumentālās prozas un atdzejas darbi, kas tapuši "Satori" radošajā vasaras nometnē rezidenču centrā "Susēja". Tur jauni un daudzsološi, kā arī jau atzīti autori sešu dienu garumā pieredzējušu rakstnieku (Kārļa Vērdiņa, Ingas Žoludes, Paula Bankovska) vadībā radīja tekstus, kas no dažādiem aspektiem aplūko paģiras.

Grāmatžurnālu jau otro gadu ilustrē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti – arī viņu darbu izstāde šobrīd aplūkojama Ģertrūdes ielas teātrī.

Izdevuma redaktors ir Henriks Eliass Zēgners, bet dizainers – Aleksejs Muraško.

Grāmatžurnāls izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda, "Arctic Paper", Zemgales Plānošanas reģiona un AS "Latvijas valsts meži" atbalstu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!