Aktualitātes
20.03.2019

Foto: Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019 pieteikti 45 darbi

Komentē
0
Saglabā

Šogad nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 45 darbi un, kā ierasts, konkursā iesniegtos darbus vērtēs divās kategorijās – "Objekti" un "Procesi".

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019 pieteiktos darbu vērtēšanu ir uzsākusi atlases žūrija: Gunta Grikmane, Ilze Mekša, Agnese Lāce, Liene Mackus, Viktors Valgums un Artūrs Analts. Nominanti, kas tālāk pretendēs uz Latvijas Arhitektūras gada balvu, tiks paziņoti 10. aprīlī preses konferencē. Pēc šī posma darbu uzsāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs dažādi ārvalstu speciālisti, kā arī fināla žūrijas dalībnieki. Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 17. maijā Arhitektūras nedēļas ietvaros.

Konkursa dalībniekiem bija iespēja pieteikt arhitektūras objektus un procesus vairākās kategorijās. Arī šogad balvas ietvaros tiek vērtēti ne tikai objekti – ēkas, vides objekti, interjeri, ainavu arhitektūra –, bet arī procesi – notikumi, izdevumi, izstādes un projekti, kas atstājuši iespaidu gan uz arhitektūras nozari, gan sabiedrības emocijām. Latvijas Arhitektūras gada balvai iesniegti dažādi interesanti objekti, piemēram, festivāla "Lampa" platformas kokos, Lielplatones vešūža restaurācija, Alūksnes Bānīša stacija, Zema enerģijas patēriņa privātmāja Mežaparkā un citi. Visus konkursam pieteiktos darbus iespējams apskatīt šeit, kā arī galerijā:

Latvijas Arhitektu savienības rīkotais konkurss šogad norisināsies jau divdesmit ceturto reizi, un tas ir atzīts par Latvijā augstāko apbalvojumu nozarē. Apbalvošanas mērķis ir ne tikai akcentēt un cildināt vērienīgākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā, bet arī veicināt nozares attīstību. Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti triju pakāpju apbalvojumi: Atlases žūrijas balva savā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, Fināla žūrijas balvas, kas tiek pasniegtas labākajiem fināla darbiem saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu jeb "sudraba ananasi", kā arī "zelta ananass" – Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2019 jeb "Grand Prix", kas tiek pasniegta vienam fināla darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

Pagājušajā gadā Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva jeb "zelta ananass" tika pasniegta arhitektei Ilzei Mekšai par Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovācijas darbiem. "Sudraba ananasus" ieguva Rīgā esošās Ģertrūdes ielas 121 daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku lit.001, lit.002 un lit.003 rekonstrukcija (autores Agnese Lāce, Renāte Pablaka un Inese Buša); Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukcija un A korpusa jaunbūves 1.kārtas autori; vides objekts – bērnu laukums “Labirints”, kuru veidoja Liene Mackus sadarbībā ar SIA "Balta istaba" un arhitektiem: Ilzi Rukmani-Poču, Gati Grāveri, Andri un Modri Festeriem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!