Foto: Margarita Ogoļceva
 
Aktualitātes
18.09.2019

Foto: Kopenhāgenā atklāj zinātniskajai fantastikai veltītu latviešu un dāņu mākslinieku izstādi

Komentē
0
Saglabā

"Nenorunātās tikšanās" ir Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) izpētes un izstāžu projekts, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, pievēršoties gan vēsturiskai izpētei, gan tēmas aktualitātei mūsdienu mākslinieku darbos. Projekta pirmā izstāde "Kosmiskā eksistence" Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika atklāta 13. septembrī Kopenhāgenā sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru "Den Frie".

Izstādē "Kosmiskā eksistence" līdzās dāņu māksliniekiem piedalās arī mākslinieki no Latvijas – Ieva Balode, Kristaps Epners, Viktors Timofejevs un Arturs Virtmanis. Izstāde laikmetīgās mākslas un zinātniskās fantastikas savienojumā aptver plaša spektra nākotnes scenārijus, vienlaikus izzinot arī tādus eksistenciālus tematus kā apziņa, nebeidzamība, garīgums, tehnoloģijas, daba, kosmoss, utopija un mitoloģijas. Izstāde Dānijā ir skatāma līdz 28. oktobrim.

"Izstādes atklāšana izvērtās par īpašu notikumu Dānijas mākslas vidē un izpelnījās plašu publikas interesi. Latviešu mākslinieku jaunradītie darbi tika atzinīgi novērtēti un iezīmēja pamanāmu trajektoriju virzībā uz nākamo projekta "Nenorunātās tikšanās"  posmu, kas tiks atklāts izstāžu zālē "Arsenāls" šī gada decembrī," pēc atklāšanas sacīja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

Projekta nosaukums "Nenorunātās tikšanās" aizgūts no brāļu Strugacku tāda paša nosaukuma stāstu krājuma, kas izdots Rīgā 1987. gadā. "Kartējot šī brīža norises sabiedrībā, grūti iedomāties lielāku kontrastu starp vēsturē vēl nebijušu tehnoloģiskās attīstības uzplaukumu un tikpat strauju sociālpolitisko procesu virzību labējā konservatīvisma virzienā. Līdzīgi kā dažādos vēstures sastrēguma punktos, arī šobrīd aug interese par zinātnisko fantastiku, kas piedāvā gan progresīvas utopijas, gan provocē ar biedējošām distopijām. Paralēli saistībai ar zinātni un tehnoloģijām zinātniskās fantastikas piedāvātajās utopijās tiek atrisināti arī tādi jautājumi kā šķiru, rasu un dzimumu nevienlīdzība vai draudošās ekoloģiskās katastrofas," raksta izstādes kuratori.

Savukārt 13. decembrī LLMC turpinās tēmas izpēti plašā izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls". Izstādi kūrēs Solvita Krese, Inga Lāce un Andra Silapētere.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!