Foto: facebook.com/kaunas2022/
 
Aktualitātes
24.01.2022

Foto: Kauņā ar 100 zārkiem un lieluzvedumu atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Komentē
0

22. un 23. janvārī Kauņā ar pasaulē pazīstamu mākslinieku izstādēm, multimediālu lieluzvedumu un citiem notikumiem atklāta Eiropas kultūras galvaspilsētas programma.

Atklāšanas nedēļas centrālais notikums bija grandiozās triloģijas "Kauņas mīts" pirmā daļa "Žalgiris" arēnā. Tajā, izmantojot mūsdienu mūziku, video projekcijas, "slam poetry" priekšnesumus utt., vēstīts par Kauņu kā dzīvu, allaž mainīgu organismu. Plānots, ka triloģijas otrā un trešā daļa norisināsies šāgada maijā un novembrī.

Viens no galvenajiem atklāšanas nogales notikumiem ir Joko Ono (1933) instalācija "Ex It" Lietuvas bankas ēkā. 1997. gadā radīto instalāciju veido 100 koka zārki, kuros aug koki, simbolizējot reizē katastrofu un to pavadošo cerību. Instalācija būs skatāma līdz 11. septembrim, bet no 9. septembra Kauņas Nacionālajā mākslas muzejā būs mākslinieces retrospektīva "The Learning Garden of Freedom".

Tāpat atklāšanas nogalē Kauņas mākslas muzejā atvērta Viljama Kentridža (1955) ekspozīcija "What We Don't Remember". Tajā ievērojamais Dienvidāfrikas mākslinieks runā par holokaustu, kas tiešā veidā skāris arī viņa dzimtu, jo Kentridža saknes meklējamas Kauņas ebreju kopienā. Izstāde Kauņā būs aplūkojama līdz 30. novembrim.

Turpmākā gada laikā plānots, ka Kauņā notiks vairāk nekā 1000 dažādu pasākumu, aktivitāšu, festivālu utt. Viens no galvenajiem notikumiem – performanču mākslas leģendas Marinas Abramovičas izstāde, kas tiks atklāta martā. Tās pamatā ir Abramovičas retrospektīva "The Cleaner", kas pirmoreiz bija skatāma Stokholmas Modernās mākslas muzejā.

Oktobrī programmas ietvaros notiks Kauņas dizaina festivāls, septembrī – Britu Karaliskās filharmonijas orķestra uzstāšanās un pasaulē slavenās lietuviešu diriģentes Mirgas Garžinites-Tīlas koncerts kopā ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri un Kauņas valsts kori. Visa Kauņas – Eiropas kultūras galvaspilsētas – programma atrodama šeit.

Šī ir otrā reize, kad kāda Lietuvas pilsēta tiek pie Eiropas kultūras galvaspilsētas goda. 2009. gadā tā bija Viļņa. 2022. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas būs arī Novi Sada Serbijā un Eša pie Alzetes Luksemburgā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!