Aktualitātes
28.07.2021

Foto: Izziņo Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 nominantus

Komentē
0
Saglabā

28. jūlijā izziņoti objekti un procesi, kas nominēti augstākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā. No visiem saņemtajiem pieteikumiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti. Nākamajā posmā darbu vērtēšana tiek nodota Fināla žūrijai, kas izraudzīs galveno balvu ieguvējus. Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā ceremonija un balvu pasniegšana norisināsies 27. augustā.

Starp visiem šogad saņemtajiem pieteikumiem Latvijas Arhitektūras gada balvai, bija redzami kā nacionālas nozīmes objekti, tā arī prasmīgi izstrādātas privātmājas, unikāli procesi un laikmetam atbilstoši atjaunoti vēsturiski objekti. Konkursa atlases žūrija tālākai darbu izvērtēšanai ir izvirzījusi 11 nominantus. Kategorijā "Sabiedriskas ēkas" izvirzīta Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, kā arī Ogres Centrālā bibliotēka, kategorijā "Komercēkas un ražošanas ēkas" – Biroja ēkas pārbūve Miera ielā, kategorijā "Individuālās dzīvojamās ēkas" – Privātmāja Jūrmalā "House 61", Stūķu kūts, Trīs plātņu māja un Villa Dālija. Kategorijā "Daudzdzīvokļu ēkas" par galveno balvu turpinās sacensties Lindenholma – dzīvojamās apbūves 1. kārta, kategorijā "Restaurācija" - Rūmenes kūts pārbūve – izstāžu telpas un apartamentu izbūve, savukārt kategorijā "Procesi" – ekspozīcija "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas arhitektūras biennālē, kā arī MAD Arhitektūras telpa. Ar visiem pieteiktajiem darbiem un nominantiem iespējams plašāk iepazīties Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā."Nominantu sarakstā atbalsojas šī gada tēma "Kopā būt": starp izvirzītajiem darbiem ir gan viena no lielākajām būvēm Latvijas vēsturē — Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, kurā vienkopus var pulcēties vairāk kā 40 tūkstoši cilvēku, gan četras individuālās dzīvojamās mājas, kurās kopā sanākt ģimenēm, radiem un draugiem. Arhitektu biroja NRJA veidotā "MAD arhitektūras telpa" saliedēja arhitektu kopienu, savukārt Lindenholmas dzīvojamais kvartāls piedāvā zaļus, no auto transporta brīvus pagalmus, kur satikties kaimiņiem." nominantu izvēli komentē Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas pārstāve Evelīna Ozola.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 atlases žūrijas sastāvā ir arhitekti un pagajušā gada balvu saņēmēji Andris Kronbergs, Ilze Liepiņa un Oskars Vāvere, arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile, kā arī režisors Uģis Olte. Nākamajā konkursa norises posmā 11 nominētos darbus vērtēs un lēmumu par galvenajām balvām pieņems Fināla žūrija.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 nominanti (alfabētiskā kārtībā):

 • Biroja ēkas pārbūve Miera ielā. Autori: "Didrihsons arhitekti";
 • Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā. Autori: "Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu birojs";
 • Ekspozīcija "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas arhitektūras biennālē. Autori: "NRJA (No Rules Just Architecture)"
 • Lindenholma – dzīvojamās apbūves 1. kārta. Autori: "Didrihsons arhitekti", "Linia", "Labie koki", "IN4 Design Ideas";
 • MAD Arhitektūras telpa. Autori: "NRJA";
 • Ogres Centrālā bibliotēka. Autori: "PBR";
 • Privātmāja Jūrmalā "House 61". Autori: "SAMPLING";
 • Rūmenes kūts pārbūve – izstāžu telpas un apartamentu izbūve. Autori: "Zaigas Gailes birojs";
 • Stūķu kūts. Autori: Andra Šmite;
 • Trīs plātņu māja. Autori: "GAISS";
 • Villa Dālija. Autori: "ĒTER".

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 ietvaros būs iespējams aplūkot nominantu darbu izstādi, kura tiks atklāta 23. augustā. Gluži kā pagājušajā gadā, arī šogad izstāde būs apskatāma Rīgas pilsētvidē – "JCDecaux" izvietotajos reklāmas stendos. Savukārt 25. augustā norisināsies diskusija par mūsdienu arhitektūras procesiem, bet 27. augustā notiks profesionāļu lekcijas un arī gaidītākais notikums - Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā ceremonija. Svinīgajā pasākumā būs aicināti piedalīties kā nominanti, tā citi interesenti, kuriem būs aktīvs Covid-19 sertifikāts, tādējādi arī ceremonijā radot šī gada Arhitektūras gada balvas vienojošajai tēmai "Kopā būt" atbilstošu atmosfēru.

Visi Latvijas Arhitektūras balvai pieteiktie darbi ir vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. 

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!