Foto: Kristaps Dzenis
 
Aktualitātes
14.09.2017

Foto: Iznākusi jau ceturtā atjaunotā dzejas gadagrāmata bērniem "Garā pupa"

Komentē
0

8. septembrī, vienīgajā Dzejas dienu pasākumā, kas veltīts bērniem, atklāts jau ceturtais atjaunotais dzejas almanahs bērniem "Garā pupa", ko izdod biedrība "Ascendum". Pasākumā, kas notika LU Botāniskā dārza "Šķūnī", grāmatas sastādītāja Inese Zandere iepazīstināja ar jaunākās "Garās pupas" saturu, tajā publicēto dzejoļu autori uzstājās ar priekšlasījumiem, bet noslēgumā apbalvoja bērnu dzejas konkursa laureātus – bērnus no dažādām Latvijas pilsētām.

Biedrība "Ascendum" sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi izdevusi 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem, kurā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti 33 autoru darbi. Gadagrāmatā apkopoti dzejoļi bērniem, kas atrasti tautā iemīļotu dzejnieku arhīvos, kā arī publicēta apjomīga tautasdziesmu kopa. Sumināti arī šī gada jubilāri – Jāzeps Osmanis, Andris Vējāns, Valdis Grenkovs, Arturs Goba un vēl pulka autoru. Grāmatā atrodams Kārļa Vērdiņa poēmas "Dilles tante" fragments un ieskats citu valodu dzejas tradīcijās. Nodaļā "Sākums" lasāmi bērnu radošie darbi –bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņēmušas 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, toties pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam "Garā pupa", kas rūpējas par bērnu kultūras pieredzes vairošanu.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu radījuši dizaineri Rūta Briede un Artis Briedis, savukārt šī gada izdevumu ilustrējis vairākkārt apbalvotais mākslinieks, animācijas filmu režisors Edmunds Jansons.

Biedrība "Ascendum" ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko, garīgo un sociālo augšupeju, mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni, izglītību un pilsonisko sabiedrību. Biedrības "Ascendum" paspārnē šobrīd ir trīs kultūras projekti – bērnu kultūras un labdarības projekts "Garā pupa", interneta žurnāls "Satori.lv" un sabiedriskā kustība "Mans Doms".

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Atklāšanas pasākumu atbalstīja un balvas nodrošināja bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs", Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, mūzikas veikals "Upe" un "Gardu muti".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!