Aktualitātes
10.01.2019

Foto: Iepazīstina ar Rakstniecības un mūzikas muzeja nākotnes mājvietu

Komentē
0
Saglabā

Trešdien, 9. janvārī, Kultūras ministrijas (KM), Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) un VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvji iepazīstināja ar muzeja jauno mājvietu Mārstaļu ielā 6, kas kopīgi atzīts gan par piemērotāko, gan saimnieciski izdevīgāko risinājumu, informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Neimanis uzsvēra, ka, pirmkārt, izvēlētais risinājums ļaus projektēšanas, būvniecības un iekārtošanas darbus īstenot, iekļaujoties tiem atvēlētajā budžetā, tas ir - četri miljoni eiro. Otrkārt, ēkas apsaimniekošana ilgtermiņā būs izdevīgāka. Proti, ekspluatācijas izmaksas būs teju uz pusi mazākas nekā tad, ja muzejs izvietotos telpās Pils ielā 2. Savukārt iepriekš izstrādātā būvprojekta pielāgošana RMM vajadzībām palīdzēs ietaupīt finanšu līdzekļus un iekļauties projekta īstenošanai paredzētajā termiņā.

"Pašlaik jau tiek izstrādāta muzeja ekspozīcijas koncepcija, drīz pievērsīsimies ekspozīcijas projektam un pēc tam - esošās ēkas būvprojekta pielāgošanai muzeja vajadzībām. 2021. gada nogalē, kad būs pabeigti būvdarbi, telpas tiks nodotas jaunajiem saimniekiem," tā Neimanis.

"Rakstniecības un mūzikas muzejs jau piekto gadu savā darbā koncentrējas uz krājuma bagātināšanu un tā izpēti, ekspozīciju izstādīšana plašākai sabiedrībai bijusi iespējama vien fragmentāri, piemēram, Muzeju naktī, ārpus muzeja pagaidu telpām. Jaunās telpas Mārstaļu ielā 6 ļaus muzejam pilnvērtīgi izstrādāt un sabiedrībai piedāvāt ekspozīcijas par latviešu literatūru un mūziku," aplūkojot muzeja nākotnes namu, ir pārliecināta Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Pēc pārbūves muzeja rīcībā būs 1400 m2 plašas telpas pastāvīgajai ekspozīcijai un izstādēm, kā arī labiekārtots pagalms radošiem pasākumiem. Ēkā tiks pārbūvētas inženiersistēmas, kā arī ierīkots lifts, lai muzejs būtu pieejams personām ar kustību traucējumiem. Savukārt atjaunotā nama fasāde palīdzēs pilsētai tapt skaistākai.  

VNĪ pauda pārliecību, ka jaunā muzeja atrašanās vieta Mārstaļu ielā 6 ir tuvāk aktīvajām gājēju plūsmām Vecrīgā, un tas RMM padarīs pieejamāku gan pašmāju, gan ārvalstu apmeklētājiem.

Liela daļa muzeja krājumā esošo vienību, kā arī 65 muzeja darba vietas tiks pārceltas uz topošo Muzeju krātuvju kompleksu Pulka ielā, kur jau šobrīd tiek veidotas modernas un krājumu uzglabāšanai piemērotas telpas un lasītavas.

Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule pasākuma nobeigumā izteica pateicību visiem, kuriem nav vienaldzīgs Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļš. Ruskule vēlēja, lai iedvesmai ceļā uz mājām kalpo uzraksts, kurš Raini un Aspaziju uzrunāja, ikreiz izejot caur Karlo Kataneo nama vārtu arku Kastaņolā: "Mans nams ir miera un īstas brīvības nams."

Mārstaļu ielas 6. namam ir vairākus simtus gadu sena vēsture: tas celts 17. gadsimtā, piedzīvojis vairākas pārtapšanas un joprojām tiek uzskatīts par izcilu baroka – klasicisma pieminekli. Par sākotnējo arhitektu vēstures avoti klusē, taču 20. gs. pašā sākumā arhitekts V. Bokslafs ēku ievērojami pārplānojis.

20. gs. šajā namā bija iekārtotas tirdzniecības telpas, bet padomju laikā ēkā atradusies gan noliktava, gan kopmītnes. Namā līdz 2003. gadam atradusies leģendārā mākslas galerija un kafejnīca "M6". Ilgu laiku šeit darbojies arī Rīgas fotonams. Nama pēdējais saimnieks bijis hostelis, bet kopš 2011. gada telpas stāv tukšas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!