Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
25.09.2023

Flamenko, drag un laikmetīgā deja: sāksies Liepājas Mākslas forums

Komentē
1

Mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums" no 29. septembra līdz 1. oktobrim aicina piedzīvot daudzveidību mākslā un sabiedrībā ar moto "Visi putni skaisti dzied". Festivāls pulcēs Latvijas un ārzemju māksliniekus, kuri apmeklētājiem piedāvās ģitārspēli, reivu koncertzālē, avangarda flamenko, seno sutartiņu dziedājumiem un laikmetīgo deju, amerikāņu a cappellu, cirka izrādes, izstādi un muzikālu līdzdalības izrādi. 

Festivāla nedēļu no 26. septembra koncertzālē "Lielais dzintars" ievadīs mākslu laboratorija "Cirque Musique", kurā jaunieši kopā ar komponisti Lindu Leimani, mūziķiem un cirka māksliniekiem radošās darbnīcās apgūs laikmetīgās mūzikas nianses, sadarbības un skatuves prasmes un cirka pamatelementus akrobātikā un žonglēšanā. 28. septembrī plkst. 19.00 darbnīcās radīto kopdarbu (performanci)  katram būs iespēja pieredzēt koncertzāles Lielajā zālē.

Piektdien, 29. septembrī, plkst. 18.00 koncertzāles mākslas telpā "Civita Nova" tiks atklāta mākslinieces Annas Priedolas izstāde "Piena dienasgrāmatas. Demence statistikā un stāstos". Smeļoties autores personīgajā pieredzē, tā audiovizuālos mākslas darbos un datu vizualizācijās stāsta par tādām dziļām tēmām kā novecošana un vientulība, demence un pārmaiņas ģimenes attiecībās, saskaroties ar šiem dabiskajiem dzīves procesiem. Sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru izstādes laikā 30.09., 21.10. un 4.11. no plkst. 15.00 līdz 18.00 notiks "Demences datu darbnīcas" mākslas mediatoru  vadībā.

Pēc izstādes atklāšanas plkst. 19.00 sekos prestižo apbalvojumu "Gramophone" un "Opus Klassik" laureāta, skotu ģitāras virtuoza Šona Šibes (Sean Shibe) elektriskās un akustiskās ģitāras koncertprogramma "Neparasts" ("Out there"). Mūziķis apvieno mūsdienu un sendienu komponistu skaņdarbus, kas vēsta par garīgumu, misticismu un spirituālismu.

Vakara kulminācijā plkst. 21.00 koncertzāles publiskajā zonā notiks reiva ballīte, ko veido producente un dīdžeja Ksenija Kamikaza. Pie DJ pults viņai līdzās stāsies audio un vizuālā māksliniece "Śūnyatā" un tehno priesteriene "DJ Orthodox". Uzstāsies arī Latvijas drag karalienes "Antiboy Amnesia" un "Vencheska Baltique" un deju šovs "Deltalivik". Sekojot festivāla moto "Visi putni skaisti dzied", apmeklētāji aicināti ierasties kā viņu skaistākais "es". 

Sestdien, 30. septembrī, plkst. 15.00 Liepājas klubu "Kursa" ieņems dueta Ievas un Krišjāņa Santu – "IevaKrish" – veidotā dejas izrāde "Satikt", kurā savijas divas mākslas formas – dziesma un deja. Iekļaujoša horeogrāfija ar atsaucēm uz valsi, salsu, un latviešu dančiem satiksies ar lietuviešu sutartiņu dziedājumiem, kuros vairākus dziedātājus vieno atšķirīgas melodijas dažādos skaņu augstumos. 

Savukārt plkst. 18.00 uz koncertzāles "Lielais dzintars" Lielās zāles skatuves ar "a cappella" programmu kāps "Grammy" laureāti, amerikāņu vokālais ansamblis "Roomful of Teeth". Grupa pazīstama ar prasmi pārvaldīt un harmoniski sabalansēt dažādas vokālās tehnikas. Dziedātāju izpildījumā skanēs mūsdienu amerikāņu sieviešu – komponistu vokālie skaņdarbi. 

Pēcāk, plkst. 21.00, klausītāji aicināti pavadīt vakaru klubā "Fontaine Palace" kopā ar spāņu māksliniekiem, kuri savu kultūru prezentēs ar avangarda flamenko priekšnesumu. Flamenko elementi – deja un ģitāra – satiksies ar džeza elementu – saksofonu, savukārt ritmiski bagātu skanējumu priekšnesumam piešķirs unikāls instruments – "flamenko mašīna". 

Svētdien, 1. oktobrī, plkst. 11.00 un 14.00 bērni no četru līdz septiņu gadu vecumam un viņu vecāki gaidīti uz norvēģu žongliera Juliana Sētera (Julian Sæther) "Cirku burvju mežā", kur, žonglējot, dejojot un spēlējot teātri, ar skatītājiem satiksies visdažādākie pasaku un fantāzijas tēli. Stundu pirms katras izrādes plkst. 10.00 un 13.00 bērni varēs apgūt cirka mākslas pamatus meistarklasēs. 

Festivāla noslēgumā plkst. 17.00 Jūrmalas parka teritorijā pie "Vēja mātes" pieminekļa ikviens aicināts piedalīties Kristas Burānes muzikālajā īpašvietas izrādē "Visi putni skaisti dzied", kas caur stāstiem un faktiem par putnu dzīvi Latvijā un kopdziedāšanas prieku vēstīs par kultūras un dabas robežām. Izrādes laikā skatītāji tiks aicināti līdzdarboties un veidot izrādes kopējo skanējumu.

Plašāka informācija par festivāla programmu mājaslapā

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!