Aktualitātes
10.02.2021

Filmas "Dvēseļu putenis" mūzika iekļūst "Oskara" nākamajā kārtā

Komentē
1

Lolitas Ritmanis mūzika filmai "Dvēseļu putenis" iekļuvusi ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" nākamajā kārtā jeb tā saucamajā "Short List". Šī ir pirmā reize, kad kāda Latvijas spēlfilma gūst šādu panākumu.

Filmas mūzika turpina "Oscars" sacensību vienā sarakstā vēl 14 nominantiem, tostarp tādām filmām kā "Tenet", "Mank", "News of the World", "Soul" un "The Trial of the Chicago 7". "Dvēseļu putenis" un straumēšanas vietnē "Netflix" pieejamā Sofijas Lorēnas filma "Life ahead" ir vienīgās ārpus Holivudas tapušās filmas, kas sacenšas par šo balvu.

Filmas "Dvēseļu putenis" režisors Dzintars Dreibergs šo notikumu komentē, sakot: "Lolitas mūzika iedeva filmai dvēseli. Man ir gods, ka "Dvēseļu putenis" ļauj tik daudziem pasaulē dzirdēt Latvijas vārdu, stāstīt par mūsu vēsturi un strēlnieku piedzīvoto. Protams, būt vienā sarakstā ar Holivudas lielākajiem milžiem un studijām ir sasniegums, par kuru jāsaka milzīgs paldies visai komandai, kas strādāja šos mēnešus naktīs, un Latvijas uzņēmumam, veikalam-noliktavai "Depo", kas tik sarežģītā laikā nolēma Latvijas stāstu šajā ceļā atbalstīt!"

Savukārt Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma stāsta: "Šis ir līdz šim nebijis sasniegums Latvijas filmu vēsturē. Cīņa par "Oskara" nominācijām ir ārkārtīgi sīva, konkurence – spēcīga. Pandēmijas gadā, kas ir ietekmējis kino ražošanu un izrādīšanu visā pasaulē, Amerikas Kinoakadēmijas balva ir kļuvusi par to atskaites punktu, kas turpina tradīcijas un ļauj cerēt uz atgriešanos normalitātē.  Cīņa par "Oskariem" šogad ir īpaši asa, šīs balvas vērtība – vēl jo lielāka. Tālab ir jānovērtē fakts, ka filma "Dvēseļu putenis", īpaši komponistes darbs, ir pamanīts starptautiskā konkurencē."

Vēsturiskās kara drāmas "Dvēseļu putenis" mūzikas ierakstā piedalījās diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieki kora menedžera Māra Ošleja vadībā. Filmai tika izveidots īpašs orķestris, kurā orķestra producents un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts Edgars Saksons apvienoja mūziķus no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Mūzikas ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā Māra Briežkalna un skaņu režisora Vara Kurmiņa virsvadībā. Filmas mūzikas instrumentācijas autors ir Larijs Renčs (Larry Rench) no ASV, papildu instrumentāciju veicis Stīvens Rade (Steven Rade), savukārt mūzikas miksēšanu īstenoja amerikāņu producents un skaņu režisors Marks Matsons (Mark Mattson). Filmas skaņu režisors ir Aleksandrs Vaicahovskis.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!