Latgales vēstniecība "Gors"
 
Aktualitātes
08.06.2018

Festivāls "LNSO vasarnīca" šogad notiks Latgalē

Komentē
0
Saglabā

Par tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca" notiek ceturto vasaru pēc kārtas. Šogad tas mainīs norises vietu un no 24. līdz 26. augustam notiks Latgales vēstniecībā GORS. "LNSO vasarnīca" piedāvās daudzveidīgu programmu: divus lielus vakara koncertus ar četru izcilu komponistu mūziku, divas muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcas un spēles.

LNSO direktore Indra Lūkina stāsta: "Festivāla sāktnējā ideja vienmēr bijusi doties ārpus galvaspilsētas un būt tuvāk klausītājiem jebkurā Latvijas koncertzālē. Iepriekšējos trīs gadus "LNSO vasarnīca" notika Cēsīs, bet šogad dodamies uz pašu Latgales sirdi – Rēzekni. Vēlamies sniegt spilgtu klasiskās mūzikas piedzīvojumu Latgales iedzīvotājiem, savukārt rīdziniekiem un citu novadu klausītājiem, iespēju iepazīt ne tikai šo izcilo Latgales akustisko pērli – Latgales vēstniecību GORS, bet arī ļauties citādam vasaras noslēgumam Latgales piedzīvošanā "festivalā saimem i draugim"."

Programma:

Atklāšanas koncerts. Bahs un Mocarts
Piektdien, 24. augustā, plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē

Solisti: Egils Upatnieks – oboja, Georgs Sarkisjans – vijole, Darja Smirnova – vijole, Ieva Saliete – klavesīns, Matīss Čudars – ģitāra. Diriģents Guntis Kuzma.

Koncerta programmā – Bahs un Mocarts.

No Johana Sebastiāna Baha būs elegantais, skaistais Dubultkoncerts vijolei, obojai un orķestrim, Sonāte vijolei un klavierēm Solmažorā BWV 1019, ko iestudēs baroka mūzikas spožie interpreti LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans un klavesīniste Ieva Saliete, un Sonāte solminorā, ko ģitārai pārlicis viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Matīss Čudars.

No Volfganga Amadeja Mocarta skanēs populārais, dzīvespriecīgais Divertisments Remažorā KV 136 un žirgtais Koncerts klavesīnam un orķestrim Remažorā KV 107 nr. 1.

Pēc koncerta plkst. 21.00 Latgales vēstniecības GORS "Jumta terase" aicinās uz vasaras kino un mūzikas vakaru noslēgumu ar Matīsa Čudara soloprogrammas pusstundu un Kannu starptautiskā kinofestivāla 2018 programmā "Kannu klasika" iekļauto latviešu kinošedevru – Rolanda Kalniņa filmu "Četri balti krekli".

Happy Birthday, Mr. Bernstein!
Sestdien, 25. augustā, plkst. 18.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē

Solisti: Kima Krisvela – mecosoprāns, Andrejs Osokins – klavieres. Piedalās Rēzeknes Festivāla koris. Diriģents Andris Poga.

Arī šī koncerta programmā skanēs divi izcili komponisti.

Reti atskaņoto Sergeja Rahmaņinova šedevru – Ceturto klavierkoncertu – izpildīs viens no labākajiem jaunās paaudzes pianistiem Andrejs Osokins.

Savukārt slavenā amerikāņu komponista un diriģenta Leonarda Bernsteina 100. jubileju tieši viņa dzimšanas dienā – 25. augustā – LNSO Vasarnīcā tiks atzīmēta ar "Simfoniskajām dejām" no populārā mūzikla "Vestsaidas stāsts" un dziedājumiem no vairākiem citiem mūzikliem. Koncerta goda viešņa – amerikāņu dziedātāja un aktrise Kima Krisvela, kas Bernsteina mūzikā ir satikusies ar pašu tās autoru, savukārt ar LNSO kopā muzicējusi 2014. gada nogalē Lielajā ģildē, ar panākumiem piedaloties Bernsteina mūzikla "Brīnišķīgā pilsēta" atskaņojumā.

Muzikālā izrāde bērniem "Vējš vītolos"
Sestdien, 25. augustā, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē

Bērnu muzikālās izrādes "Vējš vītolos" pamatā ir Keneta Greiema pazīstamais darbs, kurā galvenie varoņi ir mājmīlīgs Kurmis, laiskas ūdensdzīves piekritējs Žurks, izlutināts lielbagātnieks Krupis un apgarots vientuļnieks Āpsis. Mūziku komponējis "Spēlmaņu nakts" balvas ieguvējs, Nacionālā teātra, Leļļu teātra un Valmieras drāmas teātra izrāžu mūzikas autors, grupu "Gaujarts" un "Manta" iedvesmotājs Edgars Mākens. Izrādes režisors ir Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis. Izrādē piedalās aktieri Mārtiņš Brūveris un Valdis Vanags. Scenogrāfs – Reinis Pētersons. Izrādes dalībnieks ir arī "LNSO vītolansamblis" Gunta Kuzmas vadībā.

Muzikālā izrāde pusaudžiem "Zenīts"
Svētdien 26. augustā, plkst. 14.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē

Jāņa Šipkēvica komponētais dziesmu cikls "Zenīts" diviem zēniem un astoņiem instrumentiem. Cikls veidots kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla tekstu autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados.

Jānis Šipkēvics saka: "Šis ir savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls skan tā, it kā to savam iztēles orķestrim būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu."

Izrādes režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Piedalās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un "LNSO zenītansamblis" Gunta Kuzmas vadībā.

Izrāde "Zenīts" bija nominēta Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā "Gada izrāde".

Pirms koncertiem, starpbrīžos un koncertu noslēgumā būs atvērta GORA "Jumta terase", kur atspirdzināties un pavadīt laiku nesteidzīgās sarunās ar skatu uz Rēzekni.

Festivāla "LNSO vasarnīca 2018" programmā iekļautas arī meistarklases ar Vari Klausītāju. Improvizācijas ceļā kopā ar mazajiem klausītājiem tiks izveidots muzikāls stāsts (atskaņojumā piedalīsies Varis Klausītājs un LNSO mūziķis), ko papildinās mākslinieka uz vietas tapušās ilustrācijas.

Lai labāk iepazītu koncertnamu GORS, bērni un pusaudži tiks aicināti piedalīties audiālā piedzīvojumā "Atrodi mūzikas instrumentu". Bērniem pēc skaņas būs jāmeklē seši mūzikas instrumenti un jāmēģina pēc tembra atpazīt tos. Šī spēle no orientēšanās skaņu pasaulē pāries īstās orientēšanās sacensībās.

"LNSO vasarnīca" ir festivāls visai ģimenei, un programma veidota tā, lai būtu ko darīt gan lieliem, gan maziem. Vakara koncertu laikā koncertzālē būs atvērta radošā bērnistaba, kurā bērni varēs pavadīt laiku pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā, kamēr vecāki klausās koncertu.

Festivāls notiks Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4.

Biļetes uz "LNSO vasarnīcas" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" un Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmās (kasēs un internetā) no 31. maija. Plašāk par biļešu iegādi, festivāla abonementu un atlaižu programmu šeit un šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!