Aktualitātes
23.02.2022

Festivāls "Ladyfest" izziņo šīgada programmu

Komentē
0

Šī gada 7.–13. martā sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru norisināsies nu jau ceturtais festivāls "Ladyfest Riga". Festivāla mērķis ir ik gadu uz vienu nedēļu martā radīt telpu, kurā runāt par sievietēm aktuālajiem jautājumiem, svinēt sieviešu sasniegumus mākslā un kultūrā. Plānoti dažāda formāta un satura pasākumi klātienē, lielākajai daļai pasākumu nodrošinot arī tiešraidi "Ladyfest Riga" un Kaņepes Kultūras centra feisbuka lapās, ziņo rīkotāji.

Pirmdien, 7. martā, plkst. 19.00 festivālu atklās dzejas vakars "SMÙTAK" (smutak baltkrievu valodā nozīmē "smeldze", latgaliešu valodā "smut" nozīmē "sajukums", arī "nelabais"), kurā savu dzeju un atdzejojumus lasīs piecas dzejnieces: Inga Gaile, Katrīna Rudzīte, Ligija Purinaša, Līva Marta Roze, Aļesja Loseva. Vakaru vadīs Inga Gaile.

8. martā "Dirty Deal Teatro" notiks "Sieviešu stendaps". Uzstāsies Aiva Birbele, Džemma Sudraba, Lydia, Alise Zariņa, Katrīna Rudzīte, Laura Šinka un Inga Gaile. Biļetes varēs iegādāties bezrindas.lv. Pasākumam netiks nodrošināta tiešraide.

9. martā notiks komiķes Džemmas Sudrabas podkāsta ieraksts. Pie Džemmas viesosies rakstniece Anna Auziņa, kas pavisam nesen sašūpoja Latvijas mierīgo literatūras vidi ar atklātu grāmatu "Mājoklis", kurā stāsta par jaunas sievietes pieaugšanu un seksualitāti.

Ceturtdien, 10. martā, feminisma teorētiķe un mākslas kritiķe Jana Kukaine nolasīs lekciju "Sievietes laime Latvijas laikmetīgajā mākslā".

Piektdien, 11. martā, plānota dubultlekcija: vēsturnieces Zanes Rozītes lekcija "Sieviete un augstākā izglītība starpkaru Latvijā: starp iespējām un aizspriedumiem" un literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones lekcija "1922. gads Latvijā: skatīts sievietes acīm". Pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas sievietēm tika piešķirtas pilnvērtīgas tiesības iegūt augstāko izglītību. Izglītība tika uzlūkota kā viens no galvenajiem faktoriem sieviešu stāvokļa uzlabošanā. Vienlaicīgi tas saasināja sabiedrības diskusijas par izglītotas sievietes iespējām un tiesībām, lomu sabiedrībā.

Sestdien, 12. martā, notiks Diskžokeju prasmju darbnīca (Ance Pudāne/DJ Levi), kurai sekos DJ vakars (DJ Lévi, Ieva Rune un Leena Lahti). Darbnīcai paredzēta sievietēm bez iepriekšējām zināšanām, kuras vēlētos ielauzties dīdžejošanas laukā, kur pašlaik sieviešu ir ļoti maz. Praktiskā nodarbībā tiks parādītas pamatlietas, lai varētu sākt spēlēt patstāvīgi un pārliecinoši.

Svētdien, 13. martā, festivālu noslēgs LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" ar diskusiju "LGBT ģimeņu izaicinājumi Latvijā", kurā ar dažādu ģimeņu pārstāvēm pārrunāsim, kādi ir lielākie izaicinājumi un kas būtu jāmaina, lai Latvijā visām ģimenēm būtu tiesības.

Visos pasākumos ieeja bez maksas, izņemot Sieviešu stendapu (biļetes bezrindas.lv) un DJ vakaru (biļetes pie ieejas un bezrindas.lv), uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu. Pasākumi norisināsies Kaņepes Kultūras centra Diagonālē (Skolas ielā 14), izņemot 8. marta Sieviešu stendapu (notiks "Dirty Deal Teatro"). Vairāk informācijas festivāla "Facebook" lapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!