Foto: Annemarija Gulbe
 
Aktualitātes
15.06.2020

Festivāls "Komēta" šogad notiks, bet ar būtiskām izmaiņām

Komentē
0

Brīvdabas festivāls "Komēta" pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām savu norises laiku nemainīs un, kā iepriekš plānots, šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam. Tomēr pastāvošo ierobežojumu dēļ plānotās starptautiskās programmas vietā šogad festivālā lielākoties uzstāsies vietējie un Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki un tā apmeklētāju skaits būs ierobežots, ziņo festivāla rīkotāji.

Kā norāda festivāla rīkotāji, ilgu laiku "Komētas" liktenis bijis neskaidrs. "Šajā laikā tika izstrādāti vairāki festivāla varianti, viens no tiem paredzēja to atcelt pavisam. Tomēr šodien esam no sirds priecīgi ziņot, ka festivāls notiks; tiesa, iekļaujoties visos esošajos un plānotajos ierobežojumos. Realitātē tas nozīmē, ka festivāla apmeklētāju skaits tiks ierobežots un tiks uzmanīta distances ievērošana. Biļešu tirdzniecību atsākam ar 100 biļetēm – to, vai varēsim skaitu palielināt, varēsim pateikt tikai jūlijā, kā arī iepriekš plānotie mākslinieki no dažādām pasaules valstīm šogad pie mums viesoties nevarēs, bet viņu vietā uzstāsies brīnišķīgi vietējie Baltijas valstu mākslinieki un mūziķi, kuriem, jāpiemin, šobrīd jebkura uzstāšanās ir svarīga, jo lielākā daļa pasākumu ir atcelti," stāsta festivāla producente Madara Enzele.

Šogad festivāla programma notiks uz divām skatuvēm. Biļetes uz festivālu ierobežotā skaitā vēl var iegādāties festivāla mājaslapā par 35 EUR, pašlaik pārdošanā ir pieejamas 100 biļetes.  Lai arī telts vieta ir iekļauta cenā, festivāla organizatori apmeklētājus lūdz ievērot, ka valstī esošo un plānoto ierobežojumu dēļ nakšņošana uz vietas festivāla laikā var tikt atcelta, un tādā gadījumā biļešu īpašniekiem tiks laicīgi izsūtīts informatīvs paziņojums. Festivāla organizatori aicina ārzemēs dzīvojošos, kuri ceļošanas ierobežojumu dēļ šogad festivālu apmeklēt nevarēs, sazināties par iespēju šī gada biļetes apmainīt uz nākamā gada festivālu, kas notiks 2021. gadā.

Turpinot ideju par "Komētas" ilgtermiņa mērķi – atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni un tai pieguļošās apkaimes kā kultūras un domāšanas vietu, vasarā festivāla rīkotāji Daugavgrīvas cietoksnī organizēs papildu pasākumus. Par tiem informācija sekos drīzumā.

"Nemainīgi svarīgs festivāla "Komētas" uzstādījums ir atbildība un rūpes par vidi, kā arī tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivālā netiek lietota vienreizlietojamā plastmasa, tiek šķiroti atkritumi, pasākuma infrastruktūra iespēju robežās tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem un tā, lai tā var tikt izmantota gan turpmākajiem "Komētas" festivāliem, gan citu rīkotajiem pasākumiem. Festivāls ir nekomerciāls, tā mērķis nav gūt peļņu, visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti festivāla norises nodrošināšanai un Daugavgrīvas cietokšņa attīstībai," raksta rīkotāji.

Festivāls "Komēta" pirmoreiz tika rīkots 2016. gadā, kad radās ideja par kultūras notikumu, kurā mūzika, māksla un cilvēki ir līdzsvarā ar dabu. 2020. gadā festivāls notiks jau piekto gadu pēc kārtas. Informācijai par pasākuma programmu un citām festivāla norisēm ir iespējams sekot līdzi mājaslapā "festivalskometa.lv", kā arī "Komētas" sociālajos tīklos.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!