Aktualitātes
20.03.2023

Festivāls "2Annas" šogad pievērsīsies ķermeņa reprezentācijai kino

Komentē
61

Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" notiks no 7. līdz 13. aprīlim un izrādīs vairāk nekā 100 īsfilmas no 25 valstīm, tostarp filmas no Ukrainas un režisores Signes Baumanes veidotu animācijas filmu programmu. 

Šogad festivāls piedāvās dažādus skatījumus uz ķermeni un miesu. "Cilvēka ķermenis vēsturiski ir bijis refleksijas objekts dažādu filozofisko tradīciju ietvaros, kā arī vizuālajā mākslā. Šogad festivālā pievērsīsimies fenomenoloģiskās tradīcijas pieejā minētajam ķermenim, kur iedibinātais nošķīrums starp ķermeni un miesu paskaidro un ļauj apvienot gan izpratni par ķermeni kā ārēji novērojamu lietu, gan izpratni par miesu kā subjektīvi pieredzēto ķermeni. Šo nošķīrumu festivāla fokusa tēmā esam izvēlējušies arī tādēļ, lai aicinātu skatītāju meklēt pēc iespējams dažādākus veidus, kā lūkoties pašam uz savu ķermeni. Ļoti svarīgi uzsvērt arī mūsdienās tik ļoti būtiskās politikas un ķermeņa attiecības!" stāsta programmu direktore Laima Graždanoviča.

Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīt aktuālo pasaules un Baltijas valstu kino, bet festivāla fokusa programmas būs veltītas dažādiem ķermeņa aspektiem: "Sieviešu skatiens" apspēlēs slavenās kinoteorētiķes un režisores Lauras Mulvejas "vīrieša skatiena" teorija, "Anima" priekšplānā izvirzīs tieši animācijas kino izmantotās robežas, "Ķermeņa daba" stāstīs par cilvēku maņu pieredzi, to dažādību un jutekliskumu, "Karš (un) pārvarēšanas mehānismi" tapusi sadarbībā ar Kijivas Starptautisko īsfilmu festivālu (Ukraina) un rāda Krievijas karu Ukrainā no pašu karavīru un karā iesaistīto skatupunkta. Vienlaikus festivāla apmeklētājiem būs iespēja izzināt cilvēka ķermeņa novecošanas fenomenu īsfilmu programmā "Nāc tuvāk, lūdzu", kā arī apmeklēt Latvijā un pasaulē atzītās latviešu animācijas filmu režisores Signes Baumanes veidotu animācijas filmu programmu "Ķermenis un miesa".

"Neformālo vakaru programmā šogad festivāla apmeklētājus iepazīstināsim ar erotikas un ķermeņa reprezentācijas piemēriem latviešu kino vēsturē, kā arī uzdosim jautājumus ne vien par ķermeņa atspoguļojumu kino, bet arī par ķermeņa un varas attiecībām mūsdienās," stāsta L. Graždanoviča.

Lai arī festivāla 2ANNAS programma ir pieejama un aktuāla visām sabiedrības grupām, īpaši tiek domāts par aktuālu programmu veidošanu bērniem un jauniešiem. Mazākie festivāla apmeklētāji varēs vērot bērnu īsfilmu konkursa programmu "Ļauj man tuvoties", savukārt jauniešiem un studentiem aktuāla būs īsfilmu konkursa programma "Domā par mani".

Festivāla fokusa programmas, filmu skates un konkursu programma tiek aizvadīta kinoteātros "Kino Bize" un "K. Suns", vienlaikus piedāvājot festivāla apmeklētājiem iespēju doties arī ārpus ierastās telpas un satura robežām, ārpuskonkursa programmām izvēloties netipiskas norises vietas, piemēram, RSU Anatomijas muzeju, koncertu kultūrvietu–bāru "Aleponija", Latvijas Mākslas akadēmiju, kultūras centru "M/Darbnīca" u. c.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
61

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!