Aktualitātes
19.07.2021

Festivālā "Printmaking IN" būs skatāmas Baltijas valstu un Dānijas grafiķu izstādes

Komentē
0

No 22. jūlija Mākslinieku namā Rīgā notiks starptautiskais grafikas festivāls "Printmaking IN", kas piedāvās trīs izstādes par tēmu "Vertikālā robeža".

"Ikdienā starp mums ir dažādas horizontālās robežas – attālums, piederība, dažādi praktiski apstākļi –, bet festivāla tēma izaicina noskaidrot, vai pastāv arī vertikālās robežas. Kas mūs vieno un kas šķir uzskatos, vērtībās, gaumē, izskatā vai aizspriedumos? Varbūt tieši vertikālā robeža ir tā, kas savieno un apvieno, neraugoties uz ierobežojumiem, aizrobežojumiem un citiem šķēršļiem?" vaicā festivāla rīkotāji.

2021. gadā festivāla izstādes notiks dažādās Mākslinieku nama (11. novembra krastmalā 35) daļās.

LMS galerijā jeb Latvijas Mākslinieku savienības lielajā zālē būs skatāma Baltijas valstu mākslinieku grupas izstāde "Vertikālā robeža". Kuratori: Ieva Nagliņa (LV), Als Paldroks (Al Paldrok) (EE). Izstādē piedalās mākslinieki: Taje Devilgirl & Anonymous Boh (EE), Tenīss Lānemā (Tõnis Laanemaa) (EE), Ilze Lībiete (LV), Artūrs Virtmanis (LV), Vaiva Kovieraite Trumpe (Vaiva Kovieraitė Trumpė) (LT).

Prezidentu zālē notiks Dānijas mākslinieku grupas izstāde "Ha-BiBi-TaT". Kurators: Rasmuss Danē (Rasmus Danø) (DK) uzaicinājis māksliniekus: Lone Arendāla (Lone Arendal), Bjarne Agerbo (Bjarne Agerbo), Larss Grene (Lars Grenaa), Lorics Gulevs (Lauritz Gulløv), Hanne Ravna Hermansena (Hanne Ravn Hermansen), Henriete Heina Olsena (Henriette Heyn Olsenun) un Adele Rannesa (Adele Rannes). Izstādes tēma ir atvasināta no jēdziena "dzīvotne" (angļu val. "habitat"), savukārt nosaukums "Ha-BiBi-TaT" ir cieņas izrādīšana dadaistu rotaļīgajai pieejai mākslas radīšanā un atsauce uz arābu vārdu "habibi", kuru draugi vai satikušies svešinieki savā starpā izmanto, lai izrādītu romantisku interesi. Atlasītie autori, kuri ir īpaši iekļauti šajā izstādē, dažādos veidos strādā ar grafikas materiāliem, ietverot gan tradicionālas, gan arī konceptuālas un eksperimentālas pieejas.

Kamergalerijā top ilustratoru izstāžu cikla izstāde "Paintmaster.jpg". Kuratore Justīne Vernera (LV) uzaicinājusi māksliniekus, kuri deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā darināja zīmējumus pazīstamā, taču visai vienkāršā attēla apstrādes programmā – "MS Paint". Izstādē piedalās autori Ishmaels (Ernests Kļaviņš) (LV), Veidenbaums (LV).

Šī izstāde ir divu zem segvārdiem slēptu autoru saspēle. Lai atšķirtu, kurš darbs pieder kuram, skatītājs tiek aicināts pievērst uzmanību katra mākslinieka digitālajam triepienam vai, ja šāds uzdevums par grūtu, failu nosaukumiem.

Festivāla atklāšana notiks 2021. gada 21. jūlijā no pl. 17.00. Izstādes skatāmas no 2021. gada 22. jūlija līdz 22. augustam no 12.00 līdz 18.00. Ieeja bez maksas.

"Printmaking IN" ir starptautisks festivāla zīmols, kas radies Igaunijā, Pērnavā 1998. gadā. Latvijā tas gūst arvien lielāku atpazīstamību un popularitāti un notiek kopš 2016.gada, apvienojot dažādus māksliniekus no atšķirīgām pasaules valstīm un organizējot grafikai veltītu aktivitāšu sēriju.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!