Foto: Rihards Meņģis
 
Aktualitātes
24.07.2018

Festivāla "Laba daba" programmu papildina laikmetīgā deja, teātris un performances

Komentē
0

Jau no 3. līdz 5. augustam Līgatnes pagasta, "Ratniekos" norisināsies Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba". Paralēli 5 mūzikas skatuvēm būs redzamas teju 90 muzikālas apvienības, dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas 12 laikmetīgās dejas, leļļu, objektu un netradicionālo formu teātra izrādes, kā arī audio vizuālas radio mākslas performances, informē rīkotāji.

Festivālā varēs vērot jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfu skatījumu uz kustību, telpu, objektiem, pašmāju un starptautiskas sadarbības objektu izrādes, spilgtas bērnu izrādes un teātra valodā radītas refleksijas par mākslinieka dzīvi 20. gs. sākumā. Savukārt uz Radio NABA skatuves, būs vērojamas 4 audiālas performances paralēli tiešraižu programmai, kuru varēs dzirdēt kā festivālā uz vietas, tā radio aparātos FM 95,8 un Naba.lv.

Sestdienas, 4. augusta rītā plkst. 10.00 tiem, kas modīsies agri būs iespēja redzēt izrādi par leģendām un mītiem apvīto 20. gadsimta sākuma mākslinieku, Rīgas dendiju Kārli Padegu. Pie "Suņa skatuves" aktieri Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa uzburs bohēmista dzīves ainas un stāstīs stāstus par šo mākslinieku izrādē "Padegs un Padegs". Izrādes režisors – Varis Piņķis, dramaturgs – Ivo Briedis, piedalās – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa, producents – Mūzikas un mākslas atbalsta fonds.

Divas leļļu un objektu miniatūrizrādes varēs vērot jau piektdienas vakarā plkst. 21.00, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un A. Zelveroviča Varšavas teātra akadēmijas Belastokas leļļu fakultātes studentu sadarbības projektos. Izrādē "par Tuvu" (oriģ. "Za blisko") tiek risināts par mūžseno jautājumu "Kur tas ir – Tuvu?", savukārt "Lieta par Vīru ar Lietām" (oriģ. "The Case of the Man in a Suit with a Suitcase") iepazīstina ar absurda cilvēka pasauli, kurā ir vīrs un lietas, kas traucē viņam traucē kārtot lietas.

No šī gada LKA Laikmetīgās dejas bakalauru studiju absolventu darbiem varēs redzēt trīs jauno horeogrāfju izrādes - Sabīnes Neilandes izrādi "Dzīvnieku ferma", Janas Jacukas izrādi "FAUX PAS" ("Piezīme nevietā") un Lauras Gorodko izrādi - dejas performanci "Y". Tās ir trīs dažādas laikmetīgās dejas izrādes, kuras vieno dažādu objektu un formu iekļaušana izrādēs, dabas saspēle ar tehnoloģijām. "Dzīvnieku ferma" ir Džordža Orvela darbā balstīts darbs, kurā tiek meklēts kopīgais un atšķirīgais cilvēku un dzīvnieku pasaulēs. Laikmetīgās dejas performance "Y" ir duets, kurā galvenajās lomās cilvēka individualitāte un mākslīgi izveidota telpa. Savukārt izrāde "FAUX PAS" jeb "Piezīme nevietā" ir laikmetīgās dejas un cirka simbioze, kurā savijas trauslas metaforas par divu cilvēku privāto, citiem neredzamo attiecību pusi, kavējoties atmiņās par to, kas reiz ir bijis.

Pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem aizraujošos piedzīvojumos aicinās doties līdzi Latvijas Leļļu teātra izrāde "Tuntuļu Jurītis", kas ir stāsts par apķērīgu lauku zēnu Jurīti un viņa piedzīvojumiem. Šī izrāde atzīta par vienu no aizvadītās sezonas labāko izrādi bērniem. Savukārt otras izrādes "Aizej tur nezin kur, atnes to nezin ko" pamatā ir latviešu tautas pasaka, kurā par daļu no izrādes kļūst arī paši skatītāji. Bērniem aicināts uz izrādi paņemt līdzi kādu rotaļlietu vai ikdienas objektus.

Visu festivāla norises laiku Radio NABA raidīs festivāla sajūtas no Radio NABA skatuves, šogad paralēli intervijām, sarunām un lielo skatuvju tiešraidēm uz šīs skatuves būs vērojamas 4 audiovizuālas radio mākslas performances šo programmu piektdienas vakarā atklās "Dr. Klisicka Laboratorija", kas apvieno 80-to gadu new wave un experimental mūziku ar misticismu. Savukārt vēl trīs radio mākslas performances būs vērojamas sestdienas rītā - eksperimenti un dziesmu tekstu darbnīca ar apvienību "bernurits", hip-hop mākslinieks "Jacques of S'T'A" un „Waterflower" ar elektro-akustisku performanci, kuru papildina dabas skaņu ieraksti, ēterisks dziedājums un dzīva puķe, kas uz skatuves pārtop par sintezatoru.

Programmas aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi feisbukā un festivāla vietnē.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!