Skaisle Jatalniece
pirms 4 gadiem
Nezinu , cik apzināti , cik neapzināti, bet nekad nav bijušas attiecības nekādas - ar pīpmaņiem . Pieļauju, ka tas lielā mērā ir mentalitātes jautājums.
Cita lieta - interesanta - kas notiek ar cilvēka domāšanu. Manā sētā nu jau trešo gadu mana loga priekšā, bet drošā attālumā - ap 5 m - smēķēt iet kaimiņpuisis - tāds -kaut kur starp 20 un 30 gadiem. Katru reizi un dažreiz tas ir pāris reizes dienā, katru reizi kā viņu ieraugu pīpējam - tā domāju - bet tas taču ir kaitīgi, sasodīts - ko tu dari ... Ajūrvēdas sludinātāji apgalvo, ka tas, kas sagādā prieku un baudu - pat snickera batoniņš - tas nevar būt kaitīgs, tieši otrādi - ar riebumu apēsta salātlapa ir kaitīgāka , kā ar baudu izēsts putkrēkujuma kausiņš un tomēr - citādi kā par ielu ļaunumu par smēķēšanu es domāt nespēju
Vēl es mēdzu uztraukties, ka ziemas laikā mans kaimiņš stāv sētā puspliks - tē krekls, plikas baltas kājas un zili kroški ... dažreiz domāju - diez - pīpē prieka, kreņķu vai ieraduma dēļ
pa retam kaimiņš taisa tusus - tad pie mana loga pulcējas liels bars pīpētāju - tradiocionāli tad notiek tā, apmēram līdz kādiem 11p.m. es ciešos, ciešos klausoties viņu smieklos un klaigās , paralēli lēnām jau uzpūšoties, bet tad vienā brīdi metos pie loga un saucu savu tradicionālo - ka viņu dēļ nevaru gulēt, bet rīt man uz darbu un ja tūlīt pat viņi neizklīdīs - saukšu policiju . Kaimiņš atbild ar parasto frāzi - labi jau labi, būs jau labi . Un tā jau daudzas reizes. Tā mēs regulāri pakomunicējam, apstiprinot faktu, ka taisnība, ka smēķēšana veicina cilveku sarunāšanos.
Kā taupīgam un apzinīgam cilvēkam , man ir svēta pārliecība, ka pīpmaņiem nevajadzētu piešķirt valsts apmaksātus medicīnas izmeklējumus un ārstēšanu. Lai savu baudu sekas paši apmaksā.
Ja reiz saka, ka smēķēt ir kaitīgi, tad kaitīgi un reiz būtu jāieklausās, ko saka.
Dilaila
pirms 4 gadiem
Divi biežākie nāves cēloņi Latvijā ir audzēji un sirds/asinsvadu slimības. Tad griezīsim valsts finansējumu nost arī šiem visiem? Skaidrs taču, ka abus iepriekšminētos veicina neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids utt. Tātad - paši vien vainīgi.
Katrina Povidisa-Delefosse
pirms 4 gadiem
Klāvs Knuts Sukure
pirms 4 gadiem
Šie vecmodīgie pīpmaņi, kuri sen ir aizmirsuši, kā tas bija, kad smēķēt varēja visur. Vai tas bija Pulkvedis, vai parastākā hruščovkas virtuve, kurā kāds padomijas pulkvedis ar ūsās saķērušos rosolu meta sīvo un vilka vienu Bondu pēc otra. Un nevienu nesatrauca, ka turpat virs viņas galvas izvilkta veļas šņore uz kuras cigarešu dūmos dzeltē mazmeitiņas - Ruslanas rāpulītis.
Ja Rinalda mammai gadījās cietāks vēders, viņa tualetē vilka trīs Monte Carlo nevis divus kā ierasts. Toties šodien Rinaldam, sajūtot citrona gaisa atsvaidzinātāja un cigarešu dūmu sajaukumu, acīs saskrien asaras – tā ir viņa bērnības smarža.
Šodien smēķēšana vairs nav modē un jaunie tiešām smēķē maz, vismaz tabaku. Klubi vairs nesmird un virtuves tāpat. Nu ja, kuram vairs mājās ir virtuve? Jaunais modes kliedziens ir gatavot viesistabā un tur jau pat pirms 20 gadiem smēķēja tikai bohēmisti un saulesbrāļi.
Tabakas smarža kādreiz bija bagātības simbols, tad vienkārša ikdiena un tagad smaka, kas iesūcas meiteņu garajos matos un pēc kārtīgas grēviņošanas rauj uz korķi.
ss.com sludinājumos, sen neviens vairs nepiebilst, ka automašīnas salonā, pat neaizdedzinātas cigaretes nekad nav ienestas. Tā sen ir norma, ka mašīnā neviens nesmēķē.
Vienīgi Zigmārs Liepiņš par to neko nav dzirdējis, bet tas saprotami, jo viņš savā Porsche Cayenne tik skaļi klausās Šopēnu un smēķē tik pievilcīgi, ka pat cilvēkam, kurš pēdējās 40 dienas pārticis tikai no topinambūra smūtijiem, gribas aizsmēķēt kādu eko kāsi. Vispār, kālab cigarešu ražotāji šajā jomā klusē? Būtu taču noiets, ja izdomātu cigarešu filtrus, kuri dabā sadalās 30 dienās, cigarešu paciņas, kuras pašas sairst un sauklis arī lielisks – pīpē zaļo!
Kāds nejauks tintes tetovējums rotā cigarešu paciņas miesu – smēķēšana nogalina. Bet smēķēšanas taču arī rada, iepazīstina, satuvina, motivē, atslābina, jā arī sakropļo, izposta un nogalina.
Ir jauns modes kliedziens un kliedzēja elpa neož pēc tabakas dūmiem.
Dita Liduma
pirms 4 gadiem
Kristiana Lapina
pirms 4 gadiem
juve
pirms 4 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Eva Johansone
0Dziedinošas sarunas 81+
Uz intervijām visbiežāk aicina tos, kuri nupat atklājuši izstādi, uzvarējuši sporta sacensībās vai atklājuši ko jaunu laboratorijā. Tagadnes redzējums un sasniegumi. Bet kā tas viss izskatās plašākā ietvarā? Ar šādu domu žurnālā "Satori.lv" uzsākam sarunu ciklu "81+" ar cilvēkiem.

Jete Anna Puriņa, Līva Lūse
0Jauns un jauns, un jauns
"Pelēka vasara, saulaina ziema" kopumā veidota kā "mīlestības vēstule" Franču jaunajam vilnim, Godāram, Trifo un pārējiem, tomēr rezultāts ir diezgan blāvs, jo pati kustība nekādā veidā netiek komentēta, bet no atsaucēm vien nav iespējams veidot izrādi.

Roberts Rasums
0Izraēlas–Palestīnas konflikts: laika josla
Lai gan konceptuāli tiek panākta vienošanās nākotnē atrisināt Jeruzalemes kontroles, ebreju dibināto ciemu un miljoniem palestīniešu bēgļu jautājumu, tā praksē neīstenojas. Būtiskākais šķērslis ir pretestība gan no radikālo palestīniešu puses, gan labēji noskaņoto Izraēlas politiķu (tai skaitā Benjamina Netanjahu un Ariela Šarona) opozīcijas dēļ.

Māris Zanders
0Vēstures nozare turpina meklēt savu vietu Latvijā
Politiskā elite vēsturi uztver nevis kā procesus un likumsakarības, bet gan kā krāšņus, savstarpēji nesaistītus sižetus. Rezultātā mēs kaut kā no zemgaļu virsaišiem ar milzu lēcieniem uzreiz tiekam pie jaunlatviešiem, bet pēc tam jau ir strēlnieki un 18. novembris.

Komentārs
11.06.2019
7
Es te nesēdēšu, te ir piepīpēts