Kadrs no filmas uzņemšanas laukuma. Publicitātes foto.
 
Aktualitātes
02.08.2022

Foto: Elza Gauja uzņem filmu par mīlestību un Alcheimera slimību

Komentē
0

Režisore Elza Gauja šovasar uzņem savu otro pilnmetrāžas filmu "Pastkarte no Romas" – stāstu par pastnieku pāri, kuru ilgi gaidīto sudrabkāzu ceļojumu uz Romu negaidīti aizēno Alcheimera slimība. Iecerēts, ka filma par smago tēmu, kas skārusi arī filmas veidotāju tuviniekus, runās ar humoru un vieglumu. 

Lai piepildītu senu sapni – sudrabkāzu ceļojumu uz Romu – Jāņa Jarāna atveidotais Ernests un Indras Burkovskas Alvīne uzsāk krāpniecisku shēmu, krājot ceļojumu kompānijas loterijas kuponus lielos apmēros. Taču visu izjauc negaidīta problēma – Alvīni piemeklē Alcheimera slimība, ko viņa kopā ar vīru cenšas ignorēt, cik ilgi iespējams. 

"Pat ja konkrētajā stāstā runa ir tieši par "alcheimeru", tēmas izklāsts attiecas arī uz tiem, kam nācies saskarties ar citām emocionāli smagām un neatgriezeniskām diagnozēm, kas tuviniekiem vienmēr rada dilemmu – atzīt un risināt problēmu vai izlikties nemanām un censties to dažādos veidos apiet. Lielākā daļa filmu, kas atspoguļo saskarsmi ar slimību, to rāda izteikti dramatiskā gaismā, tieši tāpēc man šķiet labs izaicinājums pastāstīt par "alcheimeru" ne tikai caur asarām, bet arī caur smiekliem – gluži kā dzīvē," stāsta Elza Gauja.

Filmas pirmie kadri uzņemti mākslinieces Ievas Kauliņas izveidotā "viltotā" pasta nodaļa Purvciemā, bet noslēguma kadri oktobrī tiks uzņemti Romā, savukārt filmas montāža sāksies gada nogalē. 

Filmas scenāriju  sarakstījusi režisore Elza Gauja un scenāriste Elizabete Lukšo-Ražinska; radošajā komandā ir arī operators inscenētājs Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece Kabish. Filma top sadarbībā starp vadošo filmu studiju Picture House, pieaicināto studiju Riverbed un  Latvijas Kultūras akadēmiju, producenti ir Marta Šleiere, Uģis Riekstiņš un Andris Gauja. Plānots, ka filma pie skatītājiem nonāks 2023. gada pavasarī. 

Režisore Elza Gauja 2022. gada pavasarī jau debitējusi ar pilnmetrāžas dokumentālo filmu "Tikmēr Lucavsalā", bet septembra beigās paredzēta pirmizrāde Elzas Gaujas pirmajai pilnmetrāžas spēlfilmai "Mamma vēl smaida". 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!